نویسنده⭕️ وقتـی صحبت از مـهاجرت به کانادا می شود سوالات زیـادی به ذهن می رسد. فکر رها کردنِ هرآنچه در چنـدین سـال زندگـی به آن وابسته بودید و آیا این یک تصمـیم درست است یا نه و تا چـقدر میتواند مسـیر زندگی شما را تغیـیر داده و باعث بهبـود شرایط فعلـیتان شود، یک لحظه رهـایتان نمی کند و نگرانی های بسیاری ذهـنتان را درگیـر میـکند. یکی از اولین و عمده ترین سوالاتی که برای هر کسی پیش می آید، درباره ی در آمد و حقوق است که آیا می توانم کار مناسب پیدا کنم؟ آیا حقوقم کفاف زندگی و مخارج را می دهد؟ آیا به رضـایت شغلی مدنظر خود دست پیدا میکنم؟

⭕️ چند سال پیش فقط در صورتی که حقوق بالایی داشتید به شما توصیه میشد به کانادا مهاجرت کنید زیرا کانادا دارای سطح بالایی از کیفیت برای زندگی بوده البته هنوزم هست ولی پرداخت حقوق آن نسبت به آمریکا و انگلستان پایین تر بود اما امروزه با افزایش حقوق ها و بالا رفتن ارزش ارز این کشور،متوسط دستمزد روزانه آن بالاتر از آمریکا و انگلستان شده و دیگر دغدغه ای از لحاظ در آمدی نخواهید داشت.

⭕️ با توجه به اینکه کانادا دارای اقتصاد متنوعی است و در بخش های مختلف ( اعم از خصوصی وعمومی ) فرصت های شغلی مناسب و متعددی وجود دارد می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب و مهاجرت باشد . در حال حاضر بیش از 18 میلیون نفر در کانادا مشغول به کار هستند. این رقم شامل کارمندان و کارفرمایان می شود. شهرهای بزرگ مانند تورنتو ،جنوب انتاریو، ونکوور ،کلگری و ادمونتون جزء شهرهای هستند که بیشترین مشاغل را دارند.

⭕️ افرادی با مهارت بالا ،تجربه کاری مناسب ،زبان انگلیسی یا فرانسوی خوب جزء اشخاصی هستند که به راحتی می توانند به گزینه مهاجرت فکر کنند ومانعی برای اقامت آنها در یک کشور دیگر نیست .⭕️ اگر شـما با فــرزندتان قصـد مهاجـرت به کـانادا را داریـد یـکی دیـگر از معضـلات اصـلی و مــهم شـما تحصـیل فرزندانتـان است با اطمــینان مــیتوان گـفت که کـشور کـانادا از سیسـتم آموزشی در سطح بالایی بـرخوردار اسـت و از لـحاظ آموزشی بـهترین شرایط را برای فرزندان شما فراهم خواهد کرد بطوریـکه جهت رفاه تحصـیلی فـرزندتان دراین مسـیر از لحاظ مالی خـانواده ها را سـاپورت می کند و امکانات ویژه جـهت ادامــه تحصــیل و رشـد و ارتـقای فــرزندتان فراهــم می کنــد.

⭕️ یـکی دیــگر از مــزایای این کشــور خدمـات درمـانی دولتـی است. مراقــبت های سـلامتی به طور عمومی از پرداخت مالیات تامــین می شود. پرداخت هزینه ای برای درمان پزشکی نیاز نیست البته این موضوع در استان های مختلف مـتفاوت است و بستگی به اسـتانی که در آن زندگی میکنید دارد. به طور مثال ممکن است فقط هزینه ای برای دارو و دندانپزشکی پرداخت کنید.

⭕️ مردم خونگرم و مهمان نواز کانادا از دیگر دلایل مثبت این کشور برای مهاجرت هستند زیرا باعث میشوند که ارتباط گرفتن برای افرادی که تازه به این کشور وارد شدند آسان شود و احساس غریبی نکنند و از زندگی در آن احساس امنیت داشته باشند.

⭕️ در اینجا لازم به ذکر است که در مورد آب و هوای این کشور نیز بگوییم که با توجه به اینکه آب و هوای این کشور به طور کلی سرد است و زمستان های طولانی دارد اما مناطق جنوبی و غربی آب و هوای معتدل تری برای زندگی دارند.

⭕️ تاکنون، کانادا هرساله پذیرای بیش از 250 میلیون مهاجر از سایر نقاط جهان بوده است و پس از اقامت می توانید از اینکه در دومین کشور به لحاظ کیفیت برای زندگی (طبق رتبه بندی صورت گرفته توسط سازمان ملل)، به طور دائم زندگی می کنید لذت ببرید.

form-icon

فرم ارزیابی رایگان