نویسنده
کانادا در سومین دراو برگزار شده خود در سال جدید در تاریخ 20 ژانویه 2021، 374 دعوتنامه برای دسته نامینیشن استانی اکسپرس انتری که درخواست اقامت دائم داشتند صادر کرد.

در دراو 173 سال 2021 حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی 741 بود.
امتیازات برش CRS در اواخر سال 2020 اندکی کاهش یافت. این می تواند به این دلیل باشد که IRCC شروع به برگزاری دراو های بزرگتر کرد ، به این معنی که بیشتر نامزدهای برتر از پول Express Entry دعوت شدند.

از زمانی که کانادا مرزهای خود را در ماه مارس برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا بست، این دوازدهمین انتخاب اختصاصی PNP است. از آن زمان، دورهای دعوت که از طریق سیستم اکسپرس انتری انجام شده، از الگویی پیروی کرده اند که طبق آن، انتخاب بین متقاضیان با نامزدی استان، و کسانی که از طریق «تجربه کانادایی (CEC)» اقدام می کنند، تناوب خواهد داشت. دومین انتخاب جامع اکسپرس انتری، از زمان شروع همه گیری ویروس کرونا، اوایل این ماه برگزار شد.
متقاضیان CEC که معمولا حداقل امتیاز CRS خیلی پایینی دارند، مورد هدف انتخاب های اکسپرس انتری هستند. در حقیقت، حداقل امتیاز CRS در انتخاب های CEC به طور پیوسته از ماه مارس در حال کاهش بوده است. به طوری که جدیدترین انتخاب CEC شاهد کمترین میزان حداقل امتیاز بوده است.

همه این نامزدها قبلاً دعوتنامه استانی را دریافت کرده بودند و به 600 امتیاز اضافی نسبت به نمره کلیشان اعطا می شدند.
.از 18 مارس، IRCC دو دوره دراو ویژه برنامه از طریق سیستم Express Entry به طور انحصاری کاندیداهای کلاس تجربه کانادا و کسانی که نامزدهای استانی را هدف قرار داده بودند، برگزار کرده است.

سیستم اکسپرس انتری متقاضیان را در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی مدیریت میکند و بر اساس معیار هایی مانند سن ،تحصیلات ، سطح زبان انگلیسی و فرانسوی ، سابقه کار و .... این متقاضیان را امتیاز بندی میکند و بر اساس امتیاز برای کسانی که بالاترین امتیاز را در این سیستم جامع رتبه بندی دریافت کنند دعوتنامه جهت اقامت دائم (ITA) صادر میکند . لازم به ذکر است که این دعوتنامه ها به هر دو هفته یکبار توسط اداره مهاجرت کانادا صادر میشود.
به منظور واجد شرایط بودن، پیشنهاد شغل کانادایی لازم نیست.

دولت کانادا برای درخواست های اقامت دائم ثبت شده از طریق سیستم اکسپرس انتری ، دارای یک استاندارد پردازش شش ماهه است. کانادا برای برنامه های مختلفی که توسط سیستم اکسپرس ورود به سیستم مدیریت می شوند، اهداف پذیرش بالاتری را برای سال های 2020 و 2021 در نظر دارد.
 
 
کانادا دو دراو Express Entry اول خود را در سال 2021 در 6 ژانویه و 7 ژانویه برگزار کرد. این دراو های ویژه برنامه بود. قرعه کشی 6 ژانویه 250 کاندیدای PNP را دعوت کرد در حالی که قرعه کشی 7 ژانویه 4750 نامزد CEC را دعوت کرد. IRCC در ابتدای همه گیری در سال 2020 قرعه کشی ویژه برنامه را برگزار کرد و دلیل این احتمال این بود که کاندیداها از اختلالات مربوط به COVID جلوگیری کنند. با این حال ، کانادا سال 2020 را با دراو های تمام برنامه به پایان رساند که نامزدهای FSWP و FSTP را قادر می سازند ITA نیز بدست آورند.

IRCC تاکنون 5،374 ITA صادر کرده است که بیش از آن است که در همان زمان در سال 2020 صادر کرده است. پیش بینی می شود این رقم با قرعه کشی فقط CEC در اواخر این هفته بیشتر شود.
در دراو امروز IRCC در مقایسه با آخرین قرعه کشی فقط PNP که در 6 ژانویه انجام شد ، دعوت نامه های بیشتری صادر کرد و امتیاز CRS را کاهش داد. در آن تساوی ، امتیاز قطع 813 بود.

اکسپرس اینتری با وجود شیوع ویروس کرونا در سال 2020 یک سال رکوردشکنی داشت. کانادا سال گذشته 107،350 ITA صادر کرد و قرار است در سال های آینده اهداف افزایش یابد زیرا کانادا به دنبال حمایت بیشتر از مهاجران برای حمایت از بهبود اقتصادی خود پس از COVID است.

براساس برنامه مهاجرت فدرال در سالهای 2020-2022، دولت کانادا در نظر دارد 341000 مهاجر را در سال 2020، 351000 نفر در سال 2021 و 361000 مورد دیگر در سال 2022 پذیرش کند. پذیرش PNP قرار است تا سال 2022 20٪ افزایش یابد.

انتظار می رود کانادا سال آینده از 401،000 مهاجر جدید استقبال کند ، از این تعداد 108،500 نفر از طریق برنامه مدیریت شده Express Entry به این کشور اختصاص داده شده اند. پیش بینی می شود این اهداف طی سه سال آینده افزایش یابد و در سال 2022 به 110،500 و در سال 2023 به 113،750 برسد.
 
 
متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز انها به حداقل امتیاز برسد با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی کسب کنند و این امر باعث میشود تا در دوره بعدی برای آنها دعوتنامه برای اخذ اقامت دائم صادر شود.
نه استان کانادا و دو منطقه دارای جریانهای PNP هستند که به سیستم اکسپرس انتری معروف هستند. این جریانها به آنها امکان می دهد نامزدهای اکسپرس انتری را انتخاب کنند و از آنها دعوت کنند تا برای نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند و بسیاری از آنها حتی الزامات نمره CRS پایین یا حتی کلا ندارند.

دیوید کوهن، شریک ارشد شرکت حقوقی مهاجرت کانادا کمپل کوهن گفت: " با اهداف بزرگتر کانادا برای سال های 2020 و 2021، همیشه احتمال دراو بزرگتر و احتمالا تساوی حتی سریعتر وجود دارد – و این خبرهای خوبی برای کاندیدهای اکسپرس انتری با نمره پایین CRS خواهد بود."
IRCC با وجود این واقعیت که اقدامات ویژه ای برای مهار همه گیر کرونا ویروس (COVID-19) در نظر گرفته شده است ، همچنان به صورت مرتب برگزار می شود.
اکثریت قریب به اتفاق تازه واردان کانادا قرار است وارد کلاس اقتصادی شوند و 58 درصد آنها قرار است از طریق برنامه های اکسپرس انتری، برنامه نامزدی استانی (PNP)، برنامه استانی کبک و سایر جریان های فدرال مانند پایلوت مهاجرت آتلانتیک (AIP) وارد شوند.
برای اینکه وارد اکثر جریانهای استانی متناسب با اکسپرس انتری شوید، اولین مرحله ارسال و ثبت پروفایل اکسپرس انتری شخصی خود می باشد.

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید.

از بخش پربازدیدترین های سایت نیز دیدن فرمایید.