نویسنده

این سطح امتیاز از دراو قبلی کلاس تجربه کانادایی 17 امتیاز کمتر بوده است.

⭕ این سطح امتیاز از دراو قبلی کلاس تجربه کانادایی 17 امتیاز کمتر بوده است. البته که این شوخی اول آپریل نیست. کانادا از 5000 نامزد اکسپرس انتری دعوت کرده است که برای درخواست اقامت خود اقدام کنند.
داوطلبان دعوت شده می بایست برای ارائه درخواست خود تنها 432 امتیاز را دارا باشند که این سطح 17 امتیاز از کلاس تجربه کانادا کمتر است.
این دعوت برای آن دسته از کاندیداهایی که حداقل 432 امتیاز را داشته باشند درصورتیکه درخواست خود را پیش از ساعت 9:51 (UTC ساعت هماهنگ جهانی ) در روز 16 فوریه 2021 تنظیم کرده باشند، در نظر گرفته خواهد شد.
آقای دیوید کوهن، دادستان ارشد اعلام کرد: امروز سومین و کمترین میزان قطع CRS برای دراو CEC در زمان شیوع کرونا بوده است. تنها دراو های 13 فوریه و 25 جون سال 2020 از کمترین امتیازها در یکسال گذشته برخوردار بوده اند.
مرز کانادا همچنان برای مسافرت های بین المللی غیر ضروری بسته است. اما در عین حال، دولت از تعداد زیادی از دارندگان اقامت دائم نیز دعوت و استقبال می کند. با درنظر گرفتن هدف بلند مدت دولت برای استقبال از 401 هزار مهاجر جدید در سالهای 2021-2023، مهاجرانی که طبقه اقتصادی دارند بیشتر از طریق برنامه Express Entry وارد این کشور می شوند.

اکسپرس انتری یک برنامه مهاجرتی فدرال و بر پایه امتیاز بندی است که متقاضیان سه دسته اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا را مدیریت می کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)، نیروی فنی و حرفه‌ای متخصص فدرال (FSTC) و کلاس تجربه کانادایی (CEC).
امتیاز داوطلبان در این سیستم با توجه به عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و توانایی در زبان انگلیسی و فرانسوی محاسبه می شود. هر دو هفته یک بار پذیرش‌های اکسپرس انتری توسط اداره مهاجرت کانادا صورت می‌گیرد و متقاضیان دارای حداقل امتیاز مورد نیاز آن دوره و امتیازات بالاتر، برای اخذ اقامت دائم کانادا دعوتنامه دریافت می‌کنند.
در صورت تایید نهایی، پذیرفته شدگان تنها باید برای اخذ اقامت دائم خود، وارد خاک کانادا شوند.
قابل ذکر است متقاضیانی که از طرف یک استان انتخاب می‌شوند در سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری، ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب می‌کنند و احتمال پذیرش خود را برای دوره‌های بعدی قطعی می‌کنند.
متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز انها به حداقل امتیاز برسد با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی کسب کنند و این امر باعث میشود تا در دوره بعدی برای آنها دعوتنامه برای اخذ اقامت دائم صادر شود.
نه استان کانادا و دو منطقه دارای جریانهای PNP هستند که به سیستم اکسپرس انتری معروف هستند. این جریانها به آنها امکان می دهد نامزدهای اکسپرس انتری را انتخاب کنند و از آنها دعوت کنند تا برای نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند و بسیاری از آنها حتی الزامات نمره CRS پایین یا حتی کلا ندارند.

دیوید کوهن، شریک ارشد شرکت حقوقی مهاجرت کانادا کمپل کوهن گفت: " با اهداف بزرگتر کانادا برای سال 2021، همیشه احتمال دراو بزرگتر و احتمالا تساوی حتی سریعتر وجود دارد – و این خبرهای خوبی برای کاندیدهای اکسپرس انتری با نمره پایین CRS خواهد بود."
IRCC با وجود این واقعیت که اقدامات ویژه ای برای مهار همه گیر کرونا ویروس (COVID-19) در نظر گرفته شده است ، همچنان به صورت مرتب برگزار می شود.
اکثریت قریب به اتفاق تازه واردان کانادا قرار است وارد کلاس اقتصادی شوند و 58 درصد آنها قرار است از طریق برنامه های اکسپرس انتری، برنامه نامزدی استانی (PNP)، برنامه استانی کبک و سایر جریان های فدرال مانند پایلوت مهاجرت آتلانتیک (AIP) وارد شوند.
برای اینکه وارد اکثر جریانهای استانی متناسب با اکسپرس انتری شوید، اولین مرحله ارسال و ثبت پروفایل اکسپرس انتری شخصی خود می باشد.

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید.

از بخش پربازدیدترین های سایت نیز دیدن فرمایید.

برای اطلاع بیشتر از اخبار استانهای کانادا اینجا کلیک کنید