پرسش های متداول مهاجرتی

زمان مطالعه: 16 دقیقه

فرم ارزیابی رایگان

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به تحصیل در کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید، با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما با دید بازتر و اطلاعات کامل و مطمئن پروسه مهاجرتی خود را استارت بزنید.

سوالات متداول قبل از اقدام

کانادا کشوری بسیار پهناور با منابعی بسیار غنی است که با جمعیت حدوداً 35 میلیونی خود نمیتواند از تمام فرصتهای رشد و توسعه خود بهره برداری کند. با در نظر گرفتن ضریب رشد جمعیت بسیار ناچیز در کشور های پیشرفته از جمله کانادا (که حدوداً 1% است) این کشور برای رشد جمعیت مولد و کار آفرین خود نیاز به جذب مهاجر دارد و در این راستا سعی میکند مثل آمریکا به دنبال نخبگان اقوام و ملل مختلف باشد.

خیر. دفتر ما در تورنتو است. ما در تمام ایالتهای کانادا نفرِ مقیم داریم که آخرین اطلاعات و شرایط هر استان را با تک تک متقاضیان تطبیق داده و در صورت همخوانی برای بهره برداری اعلام میکند.

ما بالاترین ضریب اطمینان را به شما میدهیم به دو دلیل: 1- یوزر پس ورد پروفایل و اکانت مهاجرتی شما در اختیارتان است و در هر لحظه میتوانید جزییات پرونده و مشاهده و بررسی کنید. پس از صحبت با کارشناسان و مشاوران ما، شما با تصویر شفاف و روشنی که از فرایند کارتان پیدا میکنید میتوانید با اطمینان و آگاهی قدم به قدم تا دریافت دعتنامه مسیرتان را طی کنید. 2- شما هیچ پرداختی بدون پیشرفت پرونده نخواهید داشت. پرداختهای شما بسته به پیشرفت کارتان انجام میشود. اصل کار گروه “کانادا از ایران” بعد از ورودتان به کانادا بابت ارائه خدمات کاریابی و پکیجهای خدمات اسقرار و خدمات تطبیق پذیری شما خواهد بود.

طبق اعلام نظر سایت اداره مهاجرت کانادا داشتن وکیل یا نماینده هیچ مزیتی برای شما ایجاد نمیکند ولی متاسفانه عده ای بر این باور هستند که چون فردی از آنها برای مثال 50 میلیون تومان هزینه گرفته است از دیگر افرادی که خودشان پرونده شان را جلو میبرند ویا حتی از افرادی که هزینه کمتری گرفته اند اطمینان و قطعیت بیشتری دارند!!! که خب صد البته این باور نه تنها درست نیست، بلکه مخاطره آفرین هم هست!

با شرایط حال حاضر فردی که سنی حدود 30 سال داشته باشد، حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته و مدرک فوق لیسانس داشته باشد و به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد، پس از تکمیل و تطبیق مدارک با چهارچوب های اداره مهاجرت میتواند در زمان بسیار کوتاهی (حدوداً دو هفته) دعوتنامه بگیرد.<br /> نکته اینکه اگر در یکی از موارد گفته شده کم و کاستی جود داشته باشد تا حد زیادی میتوان آن را با تقویت موارد دیگر جبران کرد. برای استفاده از برنامه های استانی نیز معمولاً رشته های مدیریت، مکانیک، عمران، برق و کامپیوتر با حداقل مدرک لیسانس و سن زیر 35 میتوانند اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در کانالهای ما عضو شده و فرم ارزیابی و مشاوره رایگان را تکمیل بفرمایید.

بله – اما به دلیل اینکه پرونده های ویزاهای توریستی بدون دعوتنامه از طرف بستگان بالای 95 درصد رفیوز میشود و دعوتنامه صوری از طرف شرکت ها و دوستان که داده میشه باز هم در کمتر کردن ریسک تاثیری ندارد، در صورتی که بستگان و اقوامی در کانادا دارید، میتوانیم براتون با کمترین هزینه و با تضمین 100 درصد انجام دهیم

کل هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری حدوداً بین 800 تا 1500 دلار کانادا تا زمان اخذ دعوتنامه است که در طی مراحل تشکیل و پیش رفتِ پروفایل مهاجرتی بایستی از طریق سایت اداره مهاجرت برای نهاد های ارزیابی کننده پرداخت شود. نکته مهم در این زمینه این است که هزینه ها در فرایند مهاجرت به کانادا وقتی پرداخت میشوند که کار و پرونده شما تایید شده باشد.

سوالات متداول بعد از قرارداد تا دعوتنامه

برنامه های اسانی بر مبنای نیاز ایالتهای کانادا ببه تخصص ها و رشته های خاص شکل گرفته است و برخلاف برنامه های فدرال در آنها رشته تحصیلی و کاری مهم است. گروه ما تمام ایالتهای کانادا را برای این برنامه ها تحت نظر دارد و به محص بااز شدن ظرفیت در هرکدام از استانها آن را به تمام نفراتی که قرارداد داشته باشند و شامل شرایط آن برنامه بشوند اعلام و برای آنها پرونده باز میکند. در صورت پذیرفته شدن شما در برنامه های استانی، شما دعوتنامه فدرال میگیرید و میتوانید برای دریافت ویزای PR اقدام کنید. ما در تمام این مسیر همراهتان هستیم و تمام نکات و ظرایف پرونده تان را برای حصول بهترین نتیجه تحت نظر داریم

بسته به نوع برنامه ها ممکن است بتوانید برای چندین برنامه مختلف مهاجرتی یا دانشجویی اقدام کنید که در مواقعی کار بسیار هوشمندانه ای نیز هست ولی برای این کار بایستی حتماً مشاوره شده باشید. ما به شما کمک میکنیم بتوانید از تمام نقاط قوت زندکی کاری و تحصیلیتان برای بهره مندی از هر برنامه ای که برایتان مناسب باشد استفاده کنید.

متاسفانه در حال حاضر فقط مدارک دانشکاهی ایران ارزیابی و معادل سازی میشوند و امتیاز دارند. دوره های فنی و مدارک علمی و تحقیقاتی و آموزشی شما میتواند پس از استقرار در کانادا به ما برای ارائه بهتر خدمات کاریابی بسیار کمک کند ولی برای پروسه مهاجرتی شما امتیازی ندارند.

معمولاً تقویت زبان انگلیسی بهترین نتیجه را دارد. اگر بتوانید پس از آن فرانسه نیز بخوانید تا حدی که بتوانید اولین سطح زبان فرانسه (B1) را کسب کنید شانس تایید شدن خود را به مراتب افزایش داده اید.

برنامه اکسپرس انتری اصلی ترین برنامه مهاجرتی کانادا بوده و 100% قطعی و روتین است.<br /> هر دو هفته حدوداً 4000 نفر از طریق این برنامه دعوتنامه اخذ تابعیت و مهاجرتی دریافت میکنند و پس از طی کردن مراحل ویزا به کانادا عزیمت میکنند.

در برنامه های فدرال و تعدادی از برنامه های استان همسر هم مورد ارزیابی قرار میگیرد ولی فرزند زیر 18 سال تاثیری در پرونده نداشته و نه امتیازی اضافه میکند و نه کسر. فرزندان بالای 18 سال هم که مستقل محسوب شده و نمیتوانند با پدر و مادر در یک پرونده باشند.

شما در 4 حیطه باید مدارک خود را ارائه نمایید: 1- مدارک تحصیلی 2- مدارک شغلی 3- مدارک هویتی 4- مدارک زبان – – – هیچکدام از این مدارک به صورت کاغذی برای اداره مهاجرت ارسال نمیشوند. تمام مدارک به صورت آنلاین در وبسایت اداره مهاجرت آپلود میشوند.

در برنامه های مستقیم فدرال اکسپرس انتری شما به محض رسیدن به امتیاز قبولی، دعوتنامه میگیرید ولی در برنامه های استانی معمولاً یکسال بعد از تکمیل مدارک و سابمیت، پروسه بررسی به اتمام میرسد و دعوتنامه صادر میشود.

 

سوالات متداول ویزای تحصیلی

پیش نیاز تحصیل در کالج ها و مقطع کارشناسی، داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد و ارائه مدرک زبان الزامی نیست. در واقع بدون مدرک زبان، امکان پذیرش کاندیشنال وجود دارد. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، نمره آیلتس آکادمیک حداقل 6 مورد نیاز است و مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی داشته باشید. جهت تحصیل در مقطع دکتری باید مدرک فوق لیسانس و نمره آیلتس آکادمیک حداقل 6 داشته باشید و امکان دریافت بورسیه به شکلی که شهریه و یا هزینه های زندگی پوشش داده شود، وجود دارد.

یک ساله است که هر سال به سادگی‌ تمدید میشود.

 

برای ورود به دانشگاه یا کالج بدون داشتن مدرک زبان، باید حداقل دو سال آخر دبیرستان را در کانادا بود و حداقل ۱۶ واحد درسی نیز گذراند.

 

در مقطع ابتدایی حدودا ۱۲۵۰۰ دلار کانادا و در مقطع دبیرستان حدودا ۱۴۰۰۰ دلار کانادا برای یک سال تحصیلی کامل

 

بله – برای اخذ ادمیشن نهایی باید پول یک سال مدرسه را ابتدای کار پرداخت نمود و سپس با آن ادمیشن نهایی برای ویزا اقدام کرد.

 

بله. اکثر کالج ها و دانشگاه ها خوابگاه دارند و محل استقرار دانشجوهای بین المللی از ترم اول مهیا می باشد.

 

در حالت عادی خیر. اما مدارس شبانه روزی هم هست که گرانتر هستند و حدودا ۳۵۰۰۰ دلار کانادا در سال هزینه دارند.

 

حداقل درآمد در کانادا ۱۰ دلار در ساعت بوده و امکان کار تحصیلی در کانادا در زمان های دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته می باشد. در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است امکان کار به صورت تمام وقت وجود دارد. (۴۰ ساعت در هفته) در پیدا کردن کار در کانادا سطح زبان شما نقش بسیار مهمی دارد. پیدا کردن کارهای تخصصی در دوران دانشجویی در کانادا کمی سخت بوده ولی امکان انجام کارهای جنرال وجود دارد. این کارها میتواند در رستوران یا در کارخانه ها و شرکت های تولیدی باشد. در مقطع مستر و دکترا امکان گرفتن پروژه های دانشجویی نیز وجود دارد، معمولا دانشگاه ها و اساتید این پروژه ها را به دانشجویان ارائه میکنند و در قبال انجام این پروژه ها نوعی درآمد یا کمک هزینه تحصیل اعطا میشود.

 

فرزند فرد دانشجو میتواند به شکل رایگان در مدارس دولتی تحصیل کند.

 

بطور متوسط به ازای یک ساعت کار بستگی به نوع کار از 10 تا 15 دلار متغیر می باشد.

 

بله اما بطور محدود هر دانشجو درصورتی که ازطریق کاندیشنال پذیرش نگرفته باشد، از حق 20 ساعت کار در هفته خارج از محیط دانشگاه بهره مند می گردد و و بدون محدودیت در خود محیط محل تحصیل فعالیت هایی جهت کسب درآمد داشته باشد. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز شرایط کاری برای دانشجویان در دانشگاه بعنوان TA یا RA وجود دارد.

 

قوانین بیمه در هر استان بسیار متفاوت است اما بطور کلی اکثر دانشگاه ها و کالج ها با دریافت هزینه بیمه، خدمات لازم را به دانشجویان خود ارائه میدهند.

 

کالج ها مراکز آموزشی هستند که با هدف آماده سازی فرد جهت کسب مهارت های لازم برای ورود به بازار کار فعالیت می کنند واغلب زیر مجموعه دانشگاه ها هستند. در کالج ها دوره های تخصصی و فنی بیشتری ارائه می شود که اکثرا نسبت به دانشگاه ها کوتاه مدت تر است. اغلب مقاطع فوق لیسانس و دکتری در کالج تدریس نمیشود و مخصوص دانشگاه است. اما دوره لیسانس در هر دو ارائه میگردد. کالج ها ارتباط مستقیم تری با صنعت و بازار کار دارند ولی دانشگاه ها بیشتر ساختار علمی را در بر میگیرند.

 

عدم همخوانی در ماژول های پرونده. اگر به هر ترتیبی بین اسناد و مدارک شما همخوانی وجود نداشته باشد و شائبه آن وجود داشته باشد که شما پس از تحصیل قصد بازگشت به کشور مبداتان را ندارید احتمال ریجکت شدن پرونده شما به شدت افزایش می یابد.

 

بله ویزای همراه متقاضی، ویزای work permit می باشد که با این ویزا اجازه کار فول تایم در کشور کانادا را خواهد داشت.

 

بله‌. البته قطعاً دانشگاه شرایط مطلوب تری را فراهم می کند. زیرا شما پس از فارغ التحصیلی در یک مقطع فوق لیسانس یا دکتری، میتوانید از برنامه های مخصوص برخی استان ها برای این مقاطع استفاده کنید. البته از طریق کالج هم میتوان به اقامت رسید اما مسیر آن متفاوت است. پس از اتمام تحصیل و کسب سابقه تحصیل و کار کانادایی، میتوان برای اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری اقدام کرد.

 

برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا، نیاز به مدرک آیلتس یا تافل می باشد اما چنانچه شرایط سنی مناسب باشد و قصد ادامه تحصیل در مقاطع پایین داشته باشید، می توان از پذیرش کاندیشنال استفاده کرد.

 

هزینه های تحصیل و اقامت بستگی به شهر، رشته تحصیلی و نوع دانشگاه یا کالج متغیر می باشد. شهریه تحصیل در کانادا به صورت سالانه در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار ، در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۳ تا ۲۵ هزار دلار و در مقطع دکتری هم بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار می باشد. هزینه های کالج مقداری از دانشگاه ها پایین تر است. هزینه های زندگی نیز به صورت میانگین برای هر ماه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.

 

بله، باتوجه به سالهای دوره تحصیل، ویزای تحصیلی بعد از اتمام تحصیل حداکثر تا سه سال جهت کار کردن تمدید می گردد.

 

درصورت تکمیل بودن تمام مدارک، این پروسه حدود 6 ماه از زمان تشکیل پروفایل تا پذیرش و صدور ویزا زمان می برد.

سوالات متداول بعد از دعوتنامه (ITA)

خیر – اگر چه ما اکیداً به کلاینتهای خودمان توصیه میکنیم که چند ماه اول را در همان استان اقامت داشته باشند، ولی قانوناً فردی که PR دارد میتواند در هر جایی که مایل باشد زندگی کند.

 

تمام خدمات بهداشتتی و درمانی افراد PR در کانادا اعم از بالنی و کلینیکال رایگان است و توسط دولت پرداخت میشود.

 

خیر – پرونده شما پس از رسیدن به ویزای ورود بسته میشود و شما پس از ورود، مانند هر کانادایی دیگری میتوانید در هر فیلدی که مایلید مشغول شوید و یا اصلاً برای خودتان کار کنید (ثبت شرکت یا به صورت فروشگاهی)

 

خیر. انتهای این پروسه “اعطلای تابعیت کانادا” است. اعطای تابعیت به منزله داشتن حقوق برابر و یکسان با افراد متولد شده در کانادا می باشد و میبایست مانند یک فرد کانادایی برای کسب درامد و زندگی خود تلاش کنید.

 

هزینه زندگی تا حد زیادی به توقع و استاندارد زندگی شما مربوط است ولی به صورت کلی در شهر های بزرگ کانادا (تورنتو و ونکوور) برای یک زوج حدوداً بین 2500 تا 3000 دلار کانادا است در حالی که در شهر های کوچکتر بین 2000 تا 2500 دلار میباشد . (اجاره خانه، حمل و نقل، خورد و خوراک و قبوض مصرفی)

 

کارت PR پنج سال اعتبار دارد.

 

خیر شما ابتدا کارت PR میگیرید و در صورتی که حداقل دو سال در داخل خاک کانادا باشید اجازه تمدیدی ااقامت خواهد داشت و درصورتی که 3 سال در داخل خاک کانادا بود باشید میتوانید برای اخذ “شهروندی” کانادا و دریافت پاسپورت کانادایی درخواست داده و پس از طی کردن مراحل قانون، آن را دریافت نمایید.

 

شما بعد از دریفات دعوتنامه مهاجرت (ITA) بایستی مراحل سابمیت مدارک نهایی و انجام تست های پزشکی را انجام دهید که بسیار حساس و مهم است (شما برای انجام مراحل فوق 60 روز فرصت دارید). پس از آن انگشت نگاری هواهید شد و سپس منتظر صدور ویزا خواهید شد که حدوداً 6 ماه طول میکشد. چون پرونده شما در این مقطع قطعی شده، بهترین تایم است که خود را برای زندگی جدید در کانادا آماده کنید. ما با پکیجهای “خدمات استقرار” و “خدمات تطبیق پذیری سریع” به شما کمک میکنیم کار اولیه زندکی خود را در کانادا به سرعت پیش برده و با کمترین استرس زندگی جدیدتان را شرع کنید.

 

ویزایی که شما پس از دعوتنامه مهاجرت دریافت میکنید تا انتهای زمان اعتبار تست مدیکال شما معتبر است و فقط برای یکبار ورود میتوان از آن استفاده کرد. بدیهیست پس از اولین ورود شما بایستی برای گرفتن کارت اقامت اقدام کنید و تردد های شما از آن به بعد با نشان دادن کارت PR انجام خواهد شد نه ویزا.

 
در شبکه های اجتمائی به مابپیوندید
   

سوالات خود را در بخش کامنت ها در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید

2+

نویسنده این مطلب: Main Admin

2 دیدگاه دربارهٔ «پرسش های متداول مهاجرتی»

 1. باسلام و تشکر از مطالب مفیدتان تا جایی که بنده اطلاع دارم مهندسی صنایع در ناکBقرار دارد حالا سوالم اینکه با اخذ ارشد در این رشته و گرفتن work permit برای اقامت دائم کانادا باید برای سابقه یک سال کار کانادایی ورفتن در اکسپرس اینتری در همین ناک کار پیدا کرد یا اینکه با کار کردن در ناکهای C و D هم می توان به این هدف رسید پیشاپیش از پاسخکویتان تشکر می کنم.

  0
  1. سلام و سپاس از لطفتون
   ناک به شرح کار شما مربوط میشود نه تحصیلات. این اشتباه رو اکثر داوطلبان مهاجرت اغلب انجام میدن ولی صحیحش اینه که شرح شغل شما باید با شرایط و الزامات ناک همخوانی داشته باشه. تحصیل هم به عنوان یکی از الزامات ناک شغلی در بعضی از موارد اهمیت داره. در مورد گرفتن PR بعد از کار اینجا هم باید عرض کنم خدمتتون که سابقه کارتون باید در ناکهای 0 یا A یا B باشه تا بتونید از طریق برنامه سابقه کار کانادایی اقدام کنید.

   1+

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا