نویسنده
instagram-512

کانال اینستاگرام "کانادا از ایران"

form-icon

فرم ارزیابی "کانادا از ایران"

1200px-Telegram_logo.svg

کانال تلگرام "کانادا از ایران"

سوالات متداول قبل از اقدام

چرا کانادا مهاجر میپذیرد ؟
کانادا کشوری بسیار پهناور با منابعی بسیار غنی است که با جمعیت حدوداً 35 میلیونی خود نمیتواند از تمام فرصتهای رشد و توسعه خود بهره برداری کند. با در نظر گرفتن ظریب رشد جمعیت بسیار ناچیز در کشور های پیشرفته از جمله کانادا (که حدوداً 1% است) این کشور برای رشد جمعیت مولد و کار آفرین خود نیاز به جذب مهاجر دارد و در این راستا سعی میکند مثل آمریکا به دنبال نخبگان اقوام و ملل مختلف باشد.
هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است ؟
کل هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری حدوداً بین 800 تا 1500 دلار کانادا تا زمان اخذ دعوتنامه است که در طی مراحل تشکیل و پیش رفتِ پروفایل مهاجرتی بایستی از طریق سایت اداره مهاجرت برای نهاد های ارزیابی کننده پرداخت شود.
نکته مهم در این زمینه این است که هزینه ها در فرایند مهاجرت به کانادا وقتی پرداخت میشوند که کار و پرونده شما تایید شده باشد.
داشتن وکیل برای مهاجرت چه اندازه بر شانس موفقیت من تاثیر میگذارد ؟
طبق اعلام نظر سایت اداره مهاجرت کانادا داشتن وکیل یا نماینده هیچ مزیتی برای شما ایجاد نمیکند ولی متاسفانه عده ای بر این باور هستند که چون فردی از آنها برای مثال 50 میلیون تومان هزینه گرفته است از دیگر افرادی که خودشان پرونده شان را جلو میبرند ویا حتی از افرادی که هزینه کمتری گرفته اند اطمینان و قطعیت بیشتری دارند!!!

که خب صد البته این باور نه تنها درست نیست، بلکه مخاطره آفرین هم هست!
حداقل شرایط قابل قبول برای اکسپرس انتری چیست ؟
با شرایط حال حاضر فردی که سنی حدود 30 سال داشته باشد، حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته و مدرک فوق لیسانس داشته باشد و به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد، پس از تکمیل و تطبیق مدارک با چهارچوب های اداره مهاجرت میتواند در زمان بسیار کوتاهی (حدوداً دو هفته) دعوتنامه بگیرد.
نکته اینکه اگر در یکی از موارد گفته شده کم و کاستی جود داشته باشد تا حد زیادی میتوان آن را با تقویت موارد دیگر جبران کرد.
برای استفاده از برنامه های استانی نیز معمولاً رشته های مدیریت، مکانیک، عمران، برق و کامپیوتر با حداقل مدرک لیسانس و سن زیر 35 میتوانند اقدام نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در کانالهای ما عضو شده و فرم ارزیابی و مشاوره رایگان را تکمیل بفرمایید.
آیا شما در تهران دفتر دارید؟
خیر.
دفتر ما در تورنتو است. ما در تمام ایالتهای کانادا نفرِ مقیم داریم که آخرین اطلاعات و شرایط هر استان را با تک تک متقاضیان تطبیق داده و در صورت همخوانی برای بهره برداری اعلام میکند.
ما چطور میتونیم به شما اطمینان کنیم؟
ما بالاترین ضریب اطمینان را به شما میدهیم به دو دلیل:

1- یوزر پس ورد پروفایل و اکانت مهاجرتی شما در اختیارتان است و در هر لحظه میتوانید جزییات پرونده و مشاهده و بررسی کنید.
پس از صحبت با کارشناسان و مشاوران ما، شما با تصویر شفاف و روشنی که از فرایند کارتان پیدا میکنید میتوانید با اطمینان و آگاهی قدم به قدم تا دریافت دعتنامه مسیرتان را طی کنید.

2- شما هیچ پرداختی بدون پیشرفت پرونده نخواهید داشت. پرداختهای شما بسته به پیشرفت کارتان انجام میشود.
اصل کار گروه "کانادا از ایران" بعد از ورودتان به کانادا بابت ارائه خدمات کاریابی و پکیجهای خدمات اسقرار و خدمات تطبیق پذیری شما خواهد بود.
آیا شما برای ویزای توریستی (مالتیپل یا سینگل انتری) هم پرونده میپذیرید ؟
بله

اما به دلیل اینکه پرونده های ویزاهای توریستی بدون دعوتنامه از طرف بستگان بالای 95 درصد رفیوز میشود و دعوتنامه صوری از طرف شرکت ها و دوستان که داده میشه باز هم در کمتر کردن ریسک تاثیری ندارد، در صورتی که بستگان و اقوامی در کانادا دارید، میتوانیم براتون با کمترین هزینه و با تضمین 100 درصد انجام دهیم

سوالات متداول بعد از قرارداد تا دعوتنامه

مدارک مورد نیاز برای پروسه مهاجرت چیست و به کجا بایستی ارسال شود؟
شما در 4 حیطه باید مدارک خود را ارائه نمایید:

1- مدارک تحصیلی
2- مدارک شغلی
3- مدارک هویتی
4- مدارک زبان

هیچکدام از این مدارک به صورت کاغذی برای اداره مهاجرت ارسال نمیشوند. تمام مدارک به صورت آنلاین در وبسایت اداره مهاجرت آپلود میشوند.
مدت زمان بررسی پرونده های مهاجرتی کانادا چقدر است ؟
در برنامه های مستقیم فدرال اکسپرس انتری شما به محض رسیدن به امتیاز قبولی، دعوتنامه میگیرید ولی در برنامه های استانی معمولاً یکسال بعد از تکمیل مدارک و سابمیت، پروسه بررسی به اتمام میرسد و دعوتنامه صادر میشود.
قطعیت برنامه اکسپرس انتری به چه میزان است ؟
برنامه اکسپرس انتری اصلی ترین برنامه مهاجرتی کانادا بوده و 100% قطعی و روتین است.
هر دو هفته حدوداً 4000 نفر از طریق این برنامه دعوتنامه اخذ تابعیت و مهاجرتی دریافت میکنند و پس از طی کردن مراحل ویزا به کانادا عزیمت میکنند.
آیا همسر و فرزند در امتیاز مهاجرتی ما تاثیر دارند ؟
در برنامه های فدرال و تعدادی از برنامه های استان همسر هم مورد ارزیابی قرار میگیرد ولی فرزند زیر 18 سال تاثیری در پرونده نداشته و نه امتیازی اضافه میکند و نه کسر.
فرزندان بالای 18 سال هم که مستقل محسوب شده و نمیتوانند با پدر و مادر در یک پرونده باشند.
مدارک و گواهی های آموزشی و مهارتی چه تاثیری در پرونده و امتیاز ما دارند ؟
متاسفانه در حال حاضر فقط مدارک دانشکاهی ایران ارزیابی و معادل سازی میشوند و امتیاز دارند.
دوره های فنی و مدارک علمی و تحقیقاتی و آموزشی شما میتواند پس از استقرار در کانادا به ما برای ارائه بهتر خدمات کاریابی بسیار کمک کند ولی برای پروسه مهاجرتی شما امتیازی ندارند.
برای بهبود امتیاز مهاجرتی پرونده چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟
معمولاً تقویت زبان انگلیسی بهترین نتیجه را دارد.
اگر بتوانید پس از آن فرانسه نیز بخوانید تا حدی که بتوانید اولین سطح زبان فرانسه (B1) را کسب کنید شانس تایید شدن خود را به مراتب افزایش داده اید.
برنامه های استانی چه هستند و از شما کدام استانها اقدام میکنید ؟
برنامه های اسانی بر مبنای نیاز ایالتهای کانادا ببه تخصص ها و رشته های خاص شکل گرفته است و برخلاف برنامه های فدرال در آنها رشته تحصیلی و کاری مهم است.
گروه ما تمام ایالتهای کانادا را برای این برنامه ها تحت نظر دارد و به محص بااز شدن ظرفیت در هرکدام از استانها آن را به تمام نفراتی که قرارداد داشته باشند و شامل شرایط آن برنامه بشوند اعلام و برای آنها پرونده باز میکند.
در صورت پذیرفته شدن شما در برنامه های استانی، شما دعوتنامه فدرال میگیرید و میتوانید برای دریافت ویزای PR اقدام کنید. ما در تمام این مسیر همراهتان هستیم و تمام نکات و ظرایف پرونده تان را برای حصول بهترین نتیجه تحت نظر داریم.
ایا همزمان میشود برای چند برنامه اقدام کرد ؟
بسته به نوع برنامه ها ممکن است بتوانید برای چندین برنامه مختلف مهاجرتی یا دانشجویی اقدام کنید که در مواقعی کار بسیار هوشمندانه ای نیز هست ولی برای این کار بایستی حتماً مشاوره شده باشید.
ما به شما کمک میکنیم بتوانید از تمام نقاط قوت زندکی کاری و تحصیلیتان برای بهره مندی از هر برنامه ای که برایتان مناسب باشد استفاده کنید.

سوالات متداول بعد از دعوتنامه (ITA)

بعد از دعوتنامه چقدر زمان داریم تا به کانادا بیاییم و چه کارهایی باید انجام دهیم؟
شما بعد از دریفات دعوتنامه مهاجرت (ITA) بایستی مراحل سابمیت مدارک نهایی و انجام تست های پزکی را انجام دهید که بسیار حساس و مهم است (شما برای انجام مراحل فوق 60 روز فرصت دارید). پس از آن انگشت نگاری هواهید شد و سپس منتظر صدور ویزا خواهید شد که حدوداً 6 ماه طول میکشد.
چون پرونده شما در این مقطع قطعی شده، بهترین تایم است که خود را برای زندگی جدید در کانادا آماده کنید. ما با پکیجهای "خدمات استقرار" و "خدمات تطبیق پذیری سریع" به شما کمک میکنیم کار اولیه زندکی خود را در کانادا به سرعت پیش برده و با کمترین استرس زندگی جدیدتان را شرع کنید.
ویزای PR چقدر اعتبار دارد؟
ویزایی که شما پس از دعوتنامه مهاجرت دریافت میکنید تا انتهای زمان اعتبار تست مدیکال شما معتبر است و فقط برای یکبار ورود میتوان از آن استفاده کرد.
بدیهیست پس از اولین ورود شما بایستی برای گرفتن کارت اقامت اقدام کنید و تردد های شما از آن به بعد با نشان دادن کارت PR انجام خواهد شد نه ویزا.
اعتبار کارت PR چقدر است ؟
کارت PR 5 ساال اعتبار دارد.
آیا پس از ورود به کانادا با ویزای مهاجرتی به ما پاسپورت کانادایی میدهند؟
خیر

شما ابتدا کارت PR میگیرید و در صورتی که حداقل دو سال در داخل خاک کانادا باشید اجازه تمدیدی ااقامت خواهد داشت و درصورتی که 3 سال در داخل خاک کانادا بود باشید میتوانید برای اخذ "شهروندی" کانادا و دریاافت پاسپورت کانادایی درخواست داده و پس از طی کردن مراحل قانون، آن را دریافت نمایید.
آیا برای کار و خانه امکاناتی در اختیار مهاجران قرار داده میشود ؟
خیر

انتهای این پروسه "اعطلای تابعیت کانادا" است.
اعطای تابعیت به منزله داشتن حقوق برابر و یکسان با افراد متولد شده در کانادا می باشد و میبایست مانند یک فرد کانادایی برای کسب درامد و زندگی خود تلاش کنید.
هزینه زندکی در ماههای اول تا قبل از پیدا کردن شغل حدوداً چقدر است؟
هزینه زندگی تا حد زیادی به توقع و استاندارد زندگی شما مربوط است ولی به صورت کلی در شهر های بزرگ کانادا (تورنتو و ونکوور) برای یک زوج حدوداً بین 2500 تا 3000 دلار کانادا است در حالی که در شهر های کوچکتر بین 2000 تا 2500 دلار میباشد .
(اجاره خانه، حمل و نقل، خورد و خوراک و قبوض مصرفی)
هزینه های درمانی و بهداشتی در کانادا به چه صورت است؟
تمام خدمات بهداشتتی و درمانی افراد PR در کانادا اعم از بالنی و کلینیکال رایگان است و توسط دولت پرداخت میشود.
آیا بعد از ورود به کانادا بایستی در همان فیلدی کار کنیم که در پرونده اکسپرس انتری عنوان کرده ایم ؟
خیر

پرونده شما پس از رسیدن به ویزای ورود بسته میشود و شما پس از ورود، مانند هر کانادایی دیگری میتوانید در هر فیلدی که مایلید مشغول شوید و یا اصلاً برای خودتان کار کنید (ثبت شرکت یا به صورت فروشگاهی)
آیا در صورت استفاده از برنامه های استانی ملزم به کار و زندگی در همان استان هستیم ؟
خیر
اگر چه ما اکیداً به کلاینتهای خودمان توصیه میکنیم که چند ماه اول را در همان استان اقامت داشته باشند، ولی قانوناً فردی که PR دارد میتواند در هر جایی که مایل باشد زندگی کند.

سوالات متداول ویزای تحصیلی

فرایند ویزای تحصیلی چند ماه طول می کشد؟
درصورت تکمیل بودن تمام مدارک، این پروسه حدود 6 ماه از زمان تشکیل پروفایل تا پذیرش و صدور ویزا زمان می برد.
آیا با داشتن ویزای تحصیلی بعد از اتمام تحصیل در یک استان، برای کار کردن میتوان به استان دیگری مهاجرت کرد؟
بله، باتوجه به سالهای دوره تحصیل، ویزای تحصیلی بعد از اتمام تحصیل حداکثر تا سه سال جهت کار کردن تمدید می گردد.
شهریه دانشگاه و کالج و هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا چه مقدار است؟
هزینه های تحصیل و اقامت بستگی به شهر، رشته تحصیلی و نوع دانشگاه یا کالج متغیر می باشد. شهریه تحصیل در کانادا به صورت سالانه در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار ، در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۳ تا ۲۵ هزار دلار و در مقطع دکتری هم بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار می باشد. هزینه های کالج مقداری از دانشگاه ها پایین تر است.
هزینه های زندگی نیز به صورت میانگین برای هر ماه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.
آیا برای صدور ویزای تحصیلی، سفرهای اروپایی و داشتن ویزای شینگن تأثیرگذار است؟
خیر- تأثیری ندارد.
آیا امکان اخذ اقامت پس از اتمام تحصیلات در کالج و دانشگاه ها فراهم است؟
بله‌. البته قطعاً دانشگاه شرایط مطلوب تری را فراهم می کند. زیرا شما پس از فارغ التحصیلی در یک مقطع فوق لیسانس یا دکتری، میتوانید از برنامه های مخصوص برخی استان ها برای این مقاطع استفاده کنید. البته از طریق کالج هم میتوان به اقامت رسید اما مسیر آن متفاوت است.
پس از اتمام تحصیل و کسب سابقه تحصیل و کار کانادایی، میتوان برای اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری اقدام کرد.
آیا برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا، نیاز به مدرک آیلتس می باشد؟
برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا، نیاز به مدرک آیلتس یا تافل می باشد اما چنانچه شرایط سنی مناسب باشد و قصد ادامه تحصیل در مقاطع پایین داشته باشید، می توان از پذیرش کاندیشنال استفاده کرد.
دلایل رجکت شدن ویزای تحصیلی چیست؟
عدم همخوانی در ماژول های پرونده.
اگر به هر ترتیبی بین اسناد و مدارک شما همخوانی وجود نداشته باشد و شاعبه آن وجود داشته باشد که شما پس از تحصیل قصد بازگشت به کشور مبداتان را ندارید احتمال ریجکت شدن پرونده شما به شدت افزایش می یابد.
آیا چنانچه دانشجوی متقاضی متأهل باشد، همسر وی نیز میتواند ویزا دریافت کند؟
بله
ویزای همراه متقاضی، ویزای work permit می باشد که با این ویزا اجازه کار فول تایم در کشور کانادا را خواهد داشت.
آیا دانشجویان اینترنشنال از خدمات بیمه های درمانی کانادا برخوردار می شوند؟
قوانین بیمه در هر استان بسیار متفاوت است اما بطور کلی اکثر دانشگاه ها و کالج ها با دریافت هزینه بیمه، خدمات لازم را به دانشجویان خود ارائه میدهند.
تفاوت تحصیل در کالج با دانشگاه در چیست؟
کالج ها مراکز آموزشی هستند که با هدف آماده سازی فرد جهت کسب مهارت های لازم برای ورود به بازار کار فعالیت می کنند واغلب زیر مجموعه دانشگاه ها هستند. در کالج ها دوره های تخصصی و فنی بیشتری ارائه می شود که اکثرا نسبت به دانشگاه ها کوتاه مدت تر است. اغلب مقاطع فوق لیسانس و دکتری در کالج تدریس نمیشود و مخصوص دانشگاه است. اما دوره لیسانس در هر دو ارائه میگردد. کالج ها ارتباط مستقیم تری با صنعت و بازار کار دارند ولی دانشگاه ها بیشتر ساختار علمی را در بر میگیرند.
میزان درآمد حاصل از کار یک دانشجو چند دلار است؟
بطور متوسط به ازای یک ساعت کار بستگی به نوع کار از 10 تا 15 دلار متغیر می باشد.
آیا همزمان با تحصیل در کانادا می توان کار کرد و با کسب درآمد بخشی از هزینه ها را جبران نمود؟
بله اما بطور محدود هر دانشجو درصورتی که ازطریق کاندیشنال پذیرش نگرفته باشد، از حق 20 ساعت کار در هفته خارج از محیط دانشگاه بهره مند می گردد و و بدون محدودیت در خود محیط محل تحصیل فعالیت هایی جهت کسب درآمد داشته باشد. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز شرایط کاری برای دانشجویان در دانشگاه بعنوان TA یا RA وجود دارد.
برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی چه شرایطی لازم است؟
پیش نیاز تحصیل در کالج ها و مقطع کارشناسی، داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد و ارائه مدرک زبان الزامی نیست. در واقع بدون مدرک زبان، امکان پذیرش کاندیشنال وجود دارد. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، نمره آیلتس آکادمیک حداقل 6 مورد نیاز است و مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی داشته باشید. جهت تحصیل در مقطع دکتری باید مدرک فوق لیسانس و نمره آیلتس آکادمیک حداقل 6 داشته باشید و امکان دریافت بورسیه به شکلی که شهریه و یا هزینه های زندگی پوشش داده شود، وجود دارد.
شرایط تحصیلی فرزند دانشجو به چه شکل است؟
فرزند فرد دانشجو میتواند به شکل رایگان در مدارس دولتی تحصیل کند.
با کار کردن چقدر از شهریه را میتوانم پوشش بدهم و چقدر میتوانم روی کار دانشجویی حساب کنم؟
حداقل درآمد در کانادا ۱۰ دلار در ساعت بوده و امکان کار تحصیلی در کانادا در زمان های دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته می باشد. در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است امکان کار به صورت تمام وقت وجود دارد. (۴۰ ساعت در هفته) در پیدا کردن کار در کانادا سطح زبان شما نقش بسیار مهمی دارد. پیدا کردن کارهای تخصصی در دوران دانشجویی در کانادا کمی سخت بوده ولی امکان انجام کارهای جنرال وجود دارد. این کارها میتواند در رستوران یا در کارخانه ها و شرکت های تولیدی باشد. در مقطع مستر و دکترا امکان گرفتن پروژه های دانشجویی نیز وجود دارد، معمولا دانشگاه ها و اساتید این پروژه ها را به دانشجویان ارائه میکنند و در قبال انجام این پروژه ها نوعی درآمد یا کمک هزینه تحصیل اعطا میشود.
آیا کالج ها و دانشگاه ها دارای خوابگاه هستند؟
بله. اکثر کالج ها و دانشگاه ها خوابگاه دارند و محل استقرار دانشجوهای بین المللی از ترم اول مهیا می باشد.
آیا مدارس کانادا خوابگاه دارند؟
در حالت عادی خیر. اما مدارس شبانه روزی هم هست که گرانتر هستند و حدودا ۳۵۰۰۰ دلار کانادا در سال هزینه دارند.
هزینه مدارس در کانادا چه مقدار است؟
در مقطع ابتدایی حدودا ۱۲۵۰۰ دلار کانادا و در مقطع دبیرستان حدودا ۱۴۰۰۰ دلار کانادا برای یک سال تحصیلی کامل
آیا باید پول مدرسه در ابتدای کار پرداخت شود؟
بله - برای اخذ ادمیشن نهایی باید پول یک سال مدرسه را ابتدای کار پرداخت نمود و سپس با آن ادمیشن نهایی برای ویزا اقدام کرد.
ویزای دانش آموزی چند ساله است؟
یک ساله است که هر سال به سادگی‌ تمدید میشود.
اگر در هر سنی وارد مدرسه شویم، آیا برای دانشگاه دیگر نیازی به ارائه آیلتس نداریم؟
برای ورود به دانشگاه یا کالج بدون داشتن مدرک زبان، باید حداقل دو سال آخر دبیرستان را در کانادا بود و حداقل ۱۶ واحد درسی نیز گذراند.