بهترین دانشگاههای کانادا

زمان مطالعه: 6 دقیقه

وجود دانشگاه‌های زیاد در کشور کانادا که بسیاری از آن‌ها دارای شهرت جهانی هستند، این کشور را به یکی از مکان‌های مناسب برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. شهرت برخی از این دانشگاه‌ها به اندازه‌ای است که ذهن هر دانشجوی مشتاق به تحصیل را به سمت خود می‌کشد. از این رو در این مقاله سعی داریم به معرفی ده دانشگاه برتر کانادا بپردازیم.

لازم به ذکر است که این مقاله بر اساس رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۵/۱۶  نگاشته شده است.

 
دانشگاه‌های برتر کانادا در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۵

در رتبه بندی QS دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۵/۱۶، ۲۶ دانشگاه کانادایی در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر سراسر دنیا قرار گرفتند. بر این اساس، سه دانشگاه برتر کانادا در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا و ده‌ دانشگاه بعدی در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته‌اند. ده دانشگاه برتر کانادا عبارتند از:

 
دانشگاه مک‌گیل

دانشگاه مک‌گیل که رتبه ۲۴ جهان را دارد، بار دیگر از دانشگاه تورنتو سبقت گرفته تا به جایگاه قبلی خود به‌عنوان برترین دانشگاه کانادا بازگردد. این دانشگاه که در سال ۱۸۲۱ تاسیس شده، از ۱۵۰ کشور دنیا دانشجو دارد و برای دهمین سال متوالی در کانادا، به‌عنوان بهترین دانشگاه در رشته‌های پزشکی انتخاب شده است.

 

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو که در دنیا رتبه ۳۴ را به خود اختصاص داده است، در بزرگ‌ترین شهر کانادا قرار دارد. نقاط قوت قابل تحسین این دانشگاه شامل حوزه‌های نقد ادبی، ارتباطات و نظریه پردازی است و همچنین می‌توان به طیف گسترده‌ای از نوآوری‌های تحقیقاتی از جمله اینکه این دانشگاه زادگاه انسولین و تحقیقات سلول های بنیادی است، اشاره کرد.

 
دانشگاه بریتیش کلمبیا

 

این دانشگاه که رتبه ۵۰ را از آن خود کرده است، در شهر ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیا و در همسایگی بسیاری از دریا کنارهای محلی واقع شده است و بالغ بر ۶۰۰۰۰ دانشجو (که در حدود ۱۲۰۰۰ نفر از آن‌ها دانشجوی بین‌المللی هستند) در پردیس‌های آن در ونکوور و کلونا مشغول به تحصیل هستند.

 

دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه که در رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های دنیا در سال ۲۰۱۵ کنار دانشگاه هلسینکی در جایگاه ۹۶ قرار گرفته است، محرک اقتصادی اصلی در آلبرتا است و به‌ ویژه در زمینه دوره‌های هنر و علوم انسانی آن مورد توجه قرار گرفته است.

 

دانشگاه مونترآال

دانشگاه مونترآل که یکی از مراکز پژوهش اصلی کانادا است، در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۵۲۴ میلیون دلار را به تحقیقاتی که در بیش از ۱۵۰ مرکز تحقیقاتی انجام شد، اختصاص داده است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۵، رتبه ۱۱۵ دنیا  را از آن خود کرده است و بیش از ۷۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی دارد.

 
دانشگاه مک مستر

در رتبه‌بندی جهانی QS دانشگاه‌ها در سال ۲۰۱۵/۱۶ این دانشگاه به همراه دانشگاه Catholique De Louvain، در رده ۱۴۹ دنیا قرار گرفتند. این دانشگاه که در یک فضای ۳۰۰ هکتاری در شهر همیلتون واقع است، در سال‌های اخیر به‌دلیل صحنه‌های هنری در حال رشد خود، جلب توجه می‌کند.

 
دانشگاه واترلو

این دانشگاه با ۱۷ رتبه پیشرفت نسبت به سال قبل، در رتبه ۱۵۲ دنیا قرار گرفته است. این دانشگاه یکی از اعضای U15 (گروهی از دانشگاه‌های پژوهش محور کانادا) است و مدعی داشتن بهترین دانشکده روانشناسی در کانادا، بر اساس استنادهای پژوهشی است.

 
دانشگاه وسترن

این دانشگاه که به نام دانشگاه Western Ontario هم شناخته می‌شود، در رتبه بندی جهانی QS دانشگاه‌ها در سال ۲۰۱۵/۱۶، در رده ۱۹۲ جهان جای گرفته است و به ویژه برای دوره‌های پزشکی، علوم و کسب و کار و بزرگ‌ترین دانشکده آن که علوم اجتماعی است، شهرت دارد.

 
دانشگاه کلگری

این دانشگاه که در کنار دانشگاه Di Bolonga در  رتبه ۲۰۴ جهان جای گرفته است، به‌عنوان زادگاه ابداعات مهمی مانند نوروچیپ شناخته‌ می‌شود. نخست وزیر کنونی کانادا، استفن هارپر از فارغ التحصیلان این دانشگاه است.

 

دانشگاه کویینز

این دانشگاه که در رتبه‌بندی جهانی QS دانشگاه‌ها در سال ۲۰۱۵/۱۶، در رتبه ۲۰۶ جهان جای گرفته است، یک دانشگاه دولتی است که در شهر کینگستون انتاریو در شرق کشور کانادا قرار دارد. این دانشگاه دارای محوطه‌ای است که بیش از ۱۴۰۰ هکتار از زمین انتاریو را دربرمی‌گیرد. دانشگاه کویینز اولین دانشگاه کانادا بود که دانشجویان دختر را پذیرفت و همچنین یک انجمن دانشجویی تشکیل داده و به دانشجویان خود کمک هزنیه تحصیلی اعطا می‌کرد.

 
سایر دانشگاه‌های برتر کانادا
 •  دانشگاه سیمون فراسر: رتبه  ۲۲۵ حهان
 • دانشگاه دالهوسی : رتبه ۲۷۷ جهان
 • دانشگاه اُتاوا : رتبه ۲۸۴ جهان.
 • دانشگاه ویکتوریا : در رتبه ۳۱۹ جهان.
 • دانشگاه لاوال : رتبه ی ۳۲۴ جهان
 • دانشگاه کانکوردیا : رتبه ۴۱۱ تا ۴۲۰ جهان
 • دانشگاه کبک : در رتبه ۴۳۱ تا ۴۴۰ جهان (پیشرفت خوبی نسبت به سال قبل که در رتبه ۵۰۱ تا ۵۵۰ جهان قرار داشت، نشان داده است)
 • دانشگاه یورک : در رتبه ۴۴۱ تا ۴۵۰ جهان
 • دانشگاه ساسکاتون : در رتبه ۴۵۱ تا ۴۶۰ جهان
 • دانشگاه گلف : در رتبه ۴۷۱ تا ۴۸۰ جهان
 • دانشگاه کارلتون : در رتبه ی ۵۰۱ تا ۵۵۰ جهان
 • دانشگاه مانیتوبا : در رتبه ی ۵۵۱ تا ۶۰۰ جهان
 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند : رتبه ۶۰۱ تا ۶۵۰ جهان
 • دانشگاه شربوروک: در رتبه ۶۰۱ تا ۶۵۰ جهان
 • دانشگاه ویندسور : در رتبه ۶۵۱ تا ۷۰۰ جهان
 • دانشگاه رایرسون : رتبه بالاتر از ۷۰۱ در جهان

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به تحصیل در کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما با دید بازتر و اطلاعات کامل و مطمئن پروسه مهاجرتی خود را استارت بزنید.

ما در اینستاگرام کانادا از ایران دنبال کنید.

کانال تلگرام گروه کانادا از ایران

 در شبکه های اجتمائی به مابپیوندید
   
0

نویسنده این مطلب: Main Admin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا