نویسنده

درخواستهای دانشجویان بین المللی و برنامه های موقت نیروهای خارجی از امروز به مرحله اجرا در می آیند.


📌 معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه تجربه کبک (PEQ) که توسط دولت استانی در تاریخ 9 ژوئیه معرفی شده از تاریخ 22 ژوئیه به اجرا در آمده است.

📌 PEQ برنامه مهاجرتی محبوبی است که در سال 2010 راه اندازی شده که روشی بسیار سریع برای اقامت نیروی کار خارجی و دانشجویان بین المللی است که برای اقامت خود در استان کبک اقدام کرده اند. در تاریخ 9 ژوئیه، وزیر مهاجرت کبک اعلام کرده است که افزایش طول مدت کار برای متقاضیانی که می خواهند درخواست PEQ خود را ارائه دهند مورد نیاز بوده که این امر در هفته های آتی به اجرا درخواهد آمد.
⭕ از این رو، نیروهای کار خارجی موقت موظفند 24 ماه از 34 ماه کار تمام وقت خود را برای تطابق با معیاریهای PEQ ارائه دهند. همچنین این قوانین جدید شامل حال یک تجربه کاری در کبک برای دانشجویان بین المللی می شود. دانشجویانی که دارای مدرک دانشگاهی یا دیپلم از کالج در کبک هستند، به 12 ماه تجربه کار در کبک طبق لیست طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) با کدهای صفر ، A و B نیاز دارند.
⭕ دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی حرفه ای در کبک(DEP ) هستند، باید 18 ماه سابقه کار در کبک با مشاغلی در سطح NOC 0, A,B,C داشته باشند.
⭕ دانش آموزانی که در مشاغل سطح C مشغول به کار هستند فقط در صورتی واجد شرایط خواهند بود که تجربه کاری آنها مربوط به رشته تحصیلی شان در کبک باشد. تجربه کاری حاصل از کارآموزی اجباری در یک رشته تجصیلی نیز حداکثر تا سه ماه محاسبه خواهد شد.

🔴 اقدامات انتقالی

⭕ درخواستهای PEQ نیروی کارخارجی موقت تحت قوانین قبلی پردازش و بررسی خواهند شد مشروط بر اینکه دارای مجوز کار معتبر معتبر یا مجاز باشند و از 21 ژوئیه سال 2020 در کبک باشند.
⭕ علاوه بر این، درخواستهای دانشجویان بین المللی که قبل از اول ژانویه سال 2021 با مدرک دیپلم فارغ التحصیل شوند نیز با توجه به شرایط موجود پیش از اصلاحات بررسی می شوند.
⭕ البته، شرایط این اقدام انتقالی برای دانشجویانی که تحصیلات خود را در ترم پائیز به اتمام می رسانند و مدارک دیپلم خود را معمولا ابتدای ژانویه دریافت می کنند، مشخص نخواهد بود.

⭕ الزامات زبان

🔴 این اصلاحات علاوه بر تغییرات مربوط به صلاحیت PEQ ، تعدادی از تغییرات دیگر را نیز شامل می شود. همسران متقاضی باید سطح زبان فرانسه معادل "مبتدی پیشرفته" را ارائه نمایند.
🔴 این دانش زبان با گذراندن دوره ساله و تحصیل تمام وقت و گذراندن امتحانات فرانسوی با موفقیت ، قابل اثبات خواهد بود. با این حال، این اقدام فقط در تاریخ 22 جولای سال 2021 اجرا می شود.
🔴 ارائه گواهی که دوره میانی زبان فرانسه نزد یک موسسه شناخته شده در کبک با موفقیت گذرانده شده است، دیگر به عنوان یک اثبات این امر پذیرفته نخواهد شد. فقط نتایج آزمون تأیید شده و رونوشت مطالعات تکمیل شده مورد قبول می باشد.

⭕ چرا کبک این تغییرات را به اجرا در آورده است؟

🔴 دولت کبک اعلام کرد، به دلیل تقاضای بسیار زیاد، سختگیری های برای معیارهای صلاحیت برای برنامه PEQ در نظر گرفته است. به گفته وزیر مهاجرت کبک، از سال 2010 تا 2019 ، نسبت دریافت گواهینامه های صادر شده از طریق PEQ از 5 درصد به 86 درصد افزایش داشته است. اما تصمیم کبک همچنان مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته است. در هفته های اخیر، گروهی از دانشجویان، نیروی کار و گروهای جامعه در کبک، تقریبا 50 درصداز این گروه ها اقدام به محکوم کردن این تصمیمات شده و خواستار یک سیستم مهاجرت فراگیر برای استان هستند و درخواست تجدید نظر در مورد افزایش سالهای مورد نیاز تجربه و حذف مشاغل کم مهارت و مهارت زبان همسر و زمان پردازش پروسه شش ماهه هستند.

تلگرام " کانادا از ایران "

 
form-icon

فرم ارزیابی رایگان

 
instagram-512

اینستاگرام " کانادا از ایران "

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید.

از بخش پربازدیدترین های سایت نیز دیدن فرمایید.