نویسنده
کانادا در هشتمین و البته بزرگترین دراو برگزار شده خود از تاریخ 4 مارس برای تمامی برنامه های نیروی متخصص ، 5000 دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری که درخواست اقامت دائم داشتند صادر کرد. در 167 مین دراو 2020 در تاریخ 18 نوامبر 2020 حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی 472 بود.

از مارچ ۲۰۲۰ بدلیل بحران کوید ۱۹ دراو های اکسپرس انتری صرفا مختص به کاندیدایی بود که یا نامینیشن استانی( PNP) و یا تجربه تحصیل و یا کار در کانادا (CEC) داشتند.
با اینکه اداره مهاجرت کانادا دو بار در تاریخ 18 مارس و 8 جولای تنها متقاضیان دو برنامه مهاجرتی خاص یعنی دسته تجربه کانادایی و برنامه مهاجرت استانی را هدف گرفته بود این روند را از ماه پیش تغییر داد. اداره مهاجرت در 8 جولای پذیرش جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی را برگز ار کرد و بعد در 22 و 23 جولای پذیرش مختص برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار نمود و این حکایت از این داشت تا عادی شدن اوضاع همین روند را ادامه خواهد داد و هر چند وقت یک بار پذیرش هایی مختص تمام برنامه ها و هر از گاهی هم پذیرش هایی مختص برخی برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار خواهد نمود.

سیستم اکسپرس انتری متقاضیان را در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی مدیریت میکند و بر اساس معیار هایی مانند سن ،تحصیلات ، سطح زبان انگلیسی و فرانسوی ، سابقه کار و .... این متقاضیان را امتیاز بندی میکند و بر اساس امتیاز برای کسانی که بالاترین امتیاز را در این سیستم جامع رتبه بندی دریافت کنند دعوتنامه جهت اقامت دائم (ITA) صادر میکند . لازم به ذکر است که این دعوتنامه ها به هر دو هفته یکبار توسط اداره مهاجرت کانادا صادر میشود.
به منظور واجد شرایط بودن، پیشنهاد شغل کانادایی لازم نیست.

دولت کانادا برای درخواست های اقامت دائم ثبت شده از طریق سیستم اکسپرس انتری ، دارای یک استاندارد پردازش شش ماهه است. کانادا برای برنامه های مختلفی که توسط سیستم اکسپرس ورود به سیستم مدیریت می شوند، اهداف پذیرش بالاتری را برای سال های 2020 و 2021 در نظر دارد.
هنگامی که دراوها در فواصل کوتاه تر برگزار می شوند، کمتر نامزدهای جدید با نمرات بالاتر فرصت ورود به استخر را دارند و این می تواند روی پایین آمدن حداقل نمره لازم تأثیرداشته باشد.

اخیراً ، مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد که نامزدهای فرانسوی زبان اکنون 25 امتیاز اضافی برای مهارت های زبانی خود کسب می کنند ، این میزان 15 است و نامزدهای دو زبانه نیز 50 امتیاز ، از 30 دریافت می کنند.
به طور معمول ، IRCC دراو های Express Entry را هر دو هفته یک بار برگزار می کند ، اما برای به روزرسانی در تمام پروفایل های آسیب دیده در استخر Express Entry ، این دراو به تأخیر افتاد.
 
 
در این پذیرش از قائده ی Tie –Break استفاده شده است که زمان آن 27 اکتبر 2020 راس ساعت 06:18:11 به وقت استاندارد شرقی بوده است . این بدین معنی است که تمامی متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز آنها 472 و بالاتر بوده و قبل از این تاریخ وارد صف انتظار اکسپرس انتری شده اند دعوتنامه دریافت کرده اند .

گفتنی است تغییرات موقت در سیاست ها تاثیری بر تعداد دعوتنامه های صادره در سال 2020 نداشته است. سال جاری میلادی در حالی آغاز شد که در ژانویه دو پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و طی هر دو پذیرش 3400 دعوتنامه صادر شد. سپس در ماه فوریه طی یک پذیرش 3500 و طی پذیرشی دیگر 4500 دعوتنامه صادر شد. امسال نیز اداره مهاجرت 34 پذیرش برگزار کرده است.

تا اینجای سال 2020 با 34 دراو اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، مجموعا 92350 دعوتنامه ITA از طریق سیستم اکسپرس انتری صادر کرده است.
براساس برنامه مهاجرت فدرال در سالهای 2020-2022، دولت کانادا در نظر دارد 341000 مهاجر را در سال 2020، 351000 نفر در سال 2021 و 361000 مورد دیگر در سال 2022 پذیرش کند. پذیرش PNP قرار است تا سال 2022 20٪ افزایش یابد. هدف برنامه نامزدی استانی کانادا (PNP)، که بخشی از آن توسط سیستم Express Entry نیز مدیریت می شود، قرار است در سال 2020 به 67800 و در سال 2021 به 71.300 برسد.
 
 
آنچه مسلم خواهد بود اینست که کانادا برای صدور دعوتنامه به تعداد 92350 عدد که تعداد مشخص شده برای سال ۲۰۲۰ است اقدام خواهد نمود و بسیار امیدواریم که درصورت ادامه روند صدور دراو های بدون محدودیت، حداقل امتیاز پایینتری را در دراو های آینده شاهد باشیم

متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز انها به حداقل امتیاز برسد با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی کسب کنند و این امر باعث میشود تا در دوره بعدی برای آنها دعوتنامه برای اخذ اقامت دائم صادر شود.
نه استان کانادا و دو منطقه دارای جریانهای PNP هستند که به سیستم اکسپرس انتری معروف هستند. این جریانها به آنها امکان می دهد نامزدهای اکسپرس انتری را انتخاب کنند و از آنها دعوت کنند تا برای نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند و بسیاری از آنها حتی الزامات نمره CRS پایین یا حتی کلا ندارند.
با وجود اقدامات جلوگیری از شیوع COVID-19 برای کند کردن خدمات مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) ، کانادا هنوز در تلاش است اهداف مهاجرتی خود را برای سال 2020 تعیین کند. بسیاری از این افراد برای اخذ اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا اختصاص داده شده اند.

در هفته های گذشته شاهد افزایش جریان نامزدهای انتخابی در استانهای آلبرتا، منیتوبا، بریتیش کلمبیا در صدور دعوتنامه هایی برای تقاضای سیستم اکسپرس انتری بوده ایم.

دیوید کوهن، شریک ارشد شرکت حقوقی مهاجرت کانادا کمپل کوهن گفت: " با اهداف بزرگتر کانادا برای سال های 2020 و 2021، همیشه احتمال دراو بزرگتر و احتمالا تساوی حتی سریعتر وجود دارد – و این خبرهای خوبی برای کاندیدهای اکسپرس انتری با نمره پایین CRS خواهد بود."
IRCC با وجود این واقعیت که اقدامات ویژه ای برای مهار همه گیر کرونا ویروس (COVID-19) در نظر گرفته شده است ، همچنان به صورت مرتب برگزار می شود.
برای اینکه وارد اکثر جریانهای استانی متناسب با اکسپرس انتری شوید، اولین مرحله ارسال و ثبت پروفایل اکسپرس انتری شخصی خود می باشد.

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید.

از بخش پربازدیدترین های سایت نیز دیدن فرمایید.