نویسنده
کانادا در بیست و سومین دراو برگزار شده خود در تاریخ 22 جولای، 557 دعوتنامه برای دسته نامینیشن استانی اکسپرس انتری که درخواست اقامت دائم داشتند صادر کرد. برنامه های مختلف نامزدی استانی کانادا (PNP) از ابتدای سال 2020 تاکنون بیش از 30 دراو برگزار کرده است.
در دراو 156 سال 2020 حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی 687 بود. که در مقایسه با دراو 153 دسته برنامه استانی در تاریخ 24 ژوئن با کاهش 9 امتیازی انجام شد.
این دراو تعداد دعوتنامه های درخواست شده ITA را که تاکنون امسال از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا صادر شده است به 54357 دعوتنامه رساند.

از زمانی که کانادا مرزهای خود را در ماه مارس برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا بست، این نهمین انتخاب اختصاصی PNP است. از آن زمان، دورهای دعوت که از طریق سیستم اکسپرس انتری انجام شده، از الگویی پیروی کرده اند که طبق آن، انتخاب بین متقاضیان با نامزدی استان، و کسانی که از طریق «تجربه کانادایی (CEC)» اقدام می کنند، تناوب خواهد داشت. اولین انتخاب جامع اکسپرس انتری، از زمان شروع همه گیری ویروس کرونا، اوایل این ماه برگزار شد.
متقاضیان CEC که معمولا حداقل امتیاز CRS خیلی پایینی دارند، مورد هدف انتخاب های اکسپرس انتری هستند. در حقیقت، حداقل امتیاز CRS در انتخاب های CEC به طور پیوسته از ماه مارس در حال کاهش بوده است. به طوری که جدیدترین انتخاب CEC شاهد کمترین میزان حداقل امتیاز بوده است.

همه این نامزدها قبلاً دعوتنامه استانی را دریافت کرده بودند و به 600 امتیاز اضافی نسبت به نمره کلیشان اعطا می شدند. این بدان معناست که بدون نامزدی استانی، متقاضیان دارای امتیاز CRS 87 بودند.
.از 18 مارس، IRCC دو دوره دراو ویژه برنامه از طریق سیستم Express Entry به طور انحصاری کاندیداهای کلاس تجربه کانادا و کسانی که نامزدهای استانی را هدف قرار داده بودند، برگزار کرده است.

سیستم اکسپرس انتری متقاضیان را در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی مدیریت میکند و بر اساس معیار هایی مانند سن ،تحصیلات ، سطح زبان انگلیسی و فرانسوی ، سابقه کار و .... این متقاضیان را امتیاز بندی میکند و بر اساس امتیاز برای کسانی که بالاترین امتیاز را در این سیستم جامع رتبه بندی دریافت کنند دعوتنامه جهت اقامت دائم (ITA) صادر میکند . لازم به ذکر است که این دعوتنامه ها به هر دو هفته یکبار توسط اداره مهاجرت کانادا صادر میشود.
به منظور واجد شرایط بودن، پیشنهاد شغل کانادایی لازم نیست.

دولت کانادا برای درخواست های اقامت دائم ثبت شده از طریق سیستم اکسپرس انتری ، دارای یک استاندارد پردازش شش ماهه است. کانادا برای برنامه های مختلفی که توسط سیستم اکسپرس ورود به سیستم مدیریت می شوند، اهداف پذیرش بالاتری را برای سال های 2020 و 2021 در نظر دارد.
 
 
در این پذیرش از قائده ی Tie –Break استفاده شده است که زمان آن 11 نوامبر 2019 راس ساعت 08:51:21 به وقت استاندارد شرقی بوده است . این بدین معنی است که تمامی متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز آنها 687 و بالاتر بوده و قبل از این تاریخ وارد صف انتظار اکسپرس انتری شده اند دعوتنامه دریافت کرده اند .

«اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)» در انتخاب های اخیر از استخر اکسپرس انتری، از رویه «عدم تساوی (tie-break)» استفاده کرده است. از این قانون برای تفکیک متقاضیانی استفاده می شود که امتیاز CRS برابر دارند.
تا اینجای سال 2020 مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، مجموعا 54357 دعوتنامه ITA از طریق سیستم اکسپرس انتری صادر کرده است.
براساس برنامه مهاجرت فدرال در سالهای 2020-2022، دولت کانادا در نظر دارد 341000 مهاجر را در سال 2020، 351000 نفر در سال 2021 و 361000 مورد دیگر در سال 2022 پذیرش کند. پذیرش PNP قرار است تا سال 2022 20٪ افزایش یابد.

با اینکه IRCC از برنامه معمول انتخاب های جامع خود فاصله گرفته، که هر دو هفته یکبار، روزهای چهارشنبه برگزار می شد، اما برای دستیابی به اهداف اکسپرس انتری خود همچنان رو به جلو حرکت می کند. هدف اکسپرس انتری برای سال 2020، صدور 85 هزار و 800 دعوتنامه بود که از این تعداد، 54 هزار و 357 دعوتنامه تاکنون صادر شده است. در مقایسه، 45 هزار و 400 دعوتنامه در همین زمان در سال 2019 صادر شده بود.
فراوانی نمودار دراوهای برگزار شده نيز از زمان اجراي اقدامات ويژه كرونا ويروس نيز تغيير كرده است. در آغاز سال، به نظر می رسید دراو های اکسپرس انتری طبق برنامه هر دو هفته چهارشنبه اتفاق می افتد. نمرات CRS در حدود 470s بدون تغییر بسیار زیاد معلق مانده بود.
سپس در 18 مارس ، هنگامی که محدودیت های سفر به مرحله اجرا درآمد، اولین دراو اکسپرس انتری ویژه سال PNP در سال برگزار شد ، و فقط پنج روز بعد اولین دراو سال CEC انجام شد. از آن زمان ، تعداد دفعات تساوی کمی غیرقابل پیش بینی بوده است.
 
 
متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز انها به حداقل امتیاز برسد با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی کسب کنند و این امر باعث میشود تا در دوره بعدی برای آنها دعوتنامه برای اخذ اقامت دائم صادر شود.
نه استان کانادا و دو منطقه دارای جریانهای PNP هستند که به سیستم اکسپرس انتری معروف هستند. این جریانها به آنها امکان می دهد نامزدهای اکسپرس انتری را انتخاب کنند و از آنها دعوت کنند تا برای نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند و بسیاری از آنها حتی الزامات نمره CRS پایین یا حتی کلا ندارند.
با وجود اقدامات جلوگیری از شیوع COVID-19 برای کند کردن خدمات مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) ، کانادا هنوز در تلاش است اهداف مهاجرتی خود را برای سال 2020 تعیین کند. بسیاری از این افراد برای اخذ اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا اختصاص داده شده اند.

دیوید کوهن، شریک ارشد شرکت حقوقی مهاجرت کانادا کمپل کوهن گفت: " با اهداف بزرگتر کانادا برای سال های 2020 و 2021، همیشه احتمال دراو بزرگتر و احتمالا تساوی حتی سریعتر وجود دارد – و این خبرهای خوبی برای کاندیدهای اکسپرس انتری با نمره پایین CRS خواهد بود."
IRCC با وجود این واقعیت که اقدامات ویژه ای برای مهار همه گیر کرونا ویروس (COVID-19) در نظر گرفته شده است ، همچنان به صورت مرتب برگزار می شود.
اکثریت قریب به اتفاق تازه واردان کانادا قرار است وارد کلاس اقتصادی شوند و 58 درصد آنها قرار است از طریق برنامه های اکسپرس انتری، برنامه نامزدی استانی (PNP)، برنامه استانی کبک و سایر جریان های فدرال مانند پایلوت مهاجرت آتلانتیک (AIP) وارد شوند.
برای اینکه وارد اکثر جریانهای استانی متناسب با اکسپرس انتری شوید، اولین مرحله ارسال و ثبت پروفایل اکسپرس انتری شخصی خود می باشد.

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید.

از بخش پربازدیدترین های سایت نیز دیدن فرمایید.