نامه سابقه کار

زمان مطالعه: 5 دقیقه

از سری مدارکی که بعد از گرفتن دعوت نامه باید ارائه دهید نامه سابقه کار است. برای هر بازه زمانی که ادعای کار کردن داشته اید باید نامه ارائه دهید. این نامه باید توسط کارفرمای شما تهیه، مهر و امضا شود. اگر این نامه را به زبان انگلیسی بگیرید بهتر است زیرا دیگر هزینه ترجمه آن را کاهش میدهید ولی نامه فارسی هم هیچ ایرادی ندارد. فقط به موارد زیر حتماً توجه کنید:


🔸 نامه باید حتماً در سربرگ شرکت باشد.
🔸 نامه باید توسط مدیر مستقیم، مدیر اداری یا مدیر شرکت امضا شود.
🔸 تاریخ شروع اشتغال، تعداد ساعت کار در هفته، حقوق سالانه + مزایا، عنوان شغلی و وظایف کاری شما باید در نامه نوشته شود.

🔴 نکته: دقت کنید که بهتر است عنوان شغلی منطبق بر مثال های ارائه شده در ناک انتخابی باشد. تفاوت و یا تناقض عنوان شغلی می تواند آفیسر را به واقعی بودن شرح وظایف ارائه شده مشکوک کند.

🔴 نکته : باید نیازمندی های ناک انتخابی را اعم از تجربی یا تحصیلی داشته باشید. این یعنی به عنوان مثال رشته تحصیلی شما دقیقاً با آنچه در ناک ذکر شده مطابقت و یا ارتباط منطقی و خوبی با آن داشته باشد. در غیر اینصورت آفیسر بررسی کننده پرونده می تواند سابقه کار را رد کند

✔️ سوابق کاری همزمان یا پیش از تحصیل:

سوابق کاری بایستی دارای چند ویژگی اصلی باشند. از جمله رعایت شدن و برآورده شدن نیازمندی های ناک. معمولاً در همه ناک ها مدرک تحصیلی و یا تجربی خاصی برای کار کردن در هر زمینه به عنوان پیش نیاز قید شده اند. به همین دلیل:
🔸 سوابق کاری پیش از اخذ مدرک ممکن است بطور کامل مورد قبول نباشند
🔸 سوابق کاری همزمان با تحصیلات تمام وقت ممکن است بطور کامل مورد قبول نباشد ولی ما کمک میکنیم از آنها در پرونده تان استفاده کنید.
🔸 سوابق کاری همزمان با تحصیلات پاره وقت بسته به میزان ساعات کاری و نوع کار ممکن است  مورد قبول باشند


هیچ فرمول کلی را نمی توان برای متقاضیان مختلف توصیه کرد که در مورد همه متقاضیان صدق کند ولی فاکتورهای تعیین کننده در نامه کار عبارتند از:
🔸 ناک انتخابی و شرایط قید شده در آن
🔸 نامه های سابقه کار و کیفیت آنها
🔸 نظر آفیسر بررسی کننده پرونده

☑️ در زیر دستورالعمل سایت CIC برای تهیه نامه سابقه کار را می بینید:

 اگر شرکت محل کارتان به شما نامه با شرح وظایف نمیدهد، نامه کلی که اشتغال شما در آنجا را تائید می کند را تهیه کنید و شرح وظایف و سایر جزئیات لازم را در قالب کاورلتر خودتان اضافه کنید و توضیح بدهید که به چه دلیلی امکان تهیه نامه استاندارد وجود نداشته است. در این حالت ارائه مدارک تکمیلی در مورد اثبات سابقه کار می تواند مفید باشد.
وکلا و مشاوران رسمی مهاجرتی ” گروه کانادا از ایران”  به شما کمک میکنند بدون خطا فرآیند پذیرش و مهاجرت خود را طی کنید.
در شبکه های مجازی ما را دنبال کنید.

   

5/5
1+

نویسنده این مطلب: Saba

25 دیدگاه دربارهٔ «نامه سابقه کار»

 1. با سلام وقتتون بخیر . من رشته ی تحصیلیم شیمی هس و به مدت ۴ سال در یه مدرسه کار ادرای انجام دادم .‌ آیا اگه نامه ای بگیرم که فقط تایید کنه من در اون مجتمع آموزشی کار می کردم کافی هست ؟ آیا میتونم در کاور لتر عنوان کنم کا من تکنسین آزمایشگاه بودم و چون فرمت نامه ی سابقه ی کار مدرسه به این فرم هست من نتونستم جزییات رو در نامه وارد کنم ؟

  2+
 2. سلام وقت بخیر سابقه کار باید تایید دادگستری و وزارت امورخارجه بشه برای کانادا

  0
  1. سلام وقت خوش
   خیر نیازی نیست
   تنها مهر و سربرگ و تاییدیه کافرما و شرکتی که مشغول به کار بودید و ترجمه رسمی مترجم را ارائه بدید کافیه

   1+
 3. عذر خواهی میکنم ما برای اسکیل ورکر یا خوداشتغالی اقدام کردیم الان بهمون گفتند سابقه کار تون برای کانادا دارالترجمه کافی نیست باید دادگستری و وزارت امورخارجه مهر بشه میشه راهنمایی بفرمایید ممنون

  1+
 4. عذر خواهی میکنم ما برای اسکیل ورکر یا خوداشتغالی اقدام کردیم الان بهمون گفتند سابقه کار تون برای کانادا دارالترجمه کافی نیست باید دادگستری و وزارت امورخارجه مهر بشه میشه راهنمایی بفرمایید

  0
 5. محمد ارجمندی

  با سلام
  اینجانب کارمند رسمی وزارت نفت هستم. طبق بخش نامه وزارت امکان اخذ رسمی سابقه کار برای ما میسر نیست. آیا اخذ گواهی اشتغال به کار از شرکت کافی هست؟ آیا گواهی اشتغال حتماً باید خطاب به امور مهاجرت دولت کانادا باشد؟
  با تشکر

  0
  1. سلام و ارادت،
   خیر نامه لازم نیست حتماً رسمی باشه. گواهی اشتغال به کار کافیه. تماس بگیرید حزییات نامه کار رو خدمتتون توضیح میدهند همکاران.

   موفق باشید

   0
 6. سلام روزتون بخیر
  من به مدت 15 ماه در یک شرکت مشغول بودم ولی برای من بیمه رد نکرده اند ولی کارمندشون بودم و نامه اشتغال از آن شرکت دارم آیا همین نامه کافی هست یا حتما سوابق بیمه هم میخواهند در ضمن من در پنج سال گذشته 39 ماه سابقه کار مرتبط با بیمه دارم که با احتساب 15 ماه مذکور 54 ماه میشود؟

  0
  1. درود بر شما
   برنامه های مختلف، بخش احراز سوابق کاری شرایط متفاوتی را دارا هستند.
   “نامه کار” اصلی ترین و مهم ترین و تایین کننده ترین بخش سوابق کار هست. ولی مدارک حمایتی و تایید کننده دیگر نیز به همراه آن لازم میشود از جمله “سوابق بیمه”

   در خدمتیم

   0
 7. سلام وقت بخیر . ماما هستم برای سابقه کار برای مهاجرت به سوئد تفاوت داره که کجا و به عنوان چه نیرویی مشغول ب کار در ایران باشم؟ مثلا نیروی طرح بیمارستان باشم یا نیروی شرکتی مراکز بهداشت .

  0
 8. سلام. من قصد اقدام برای اکسپرس انتری دارم. 2 سال سربازی ، در بیمارستان ارتش و قسمت طب پیگیری بودم. یک گپ حدودا 1 ساله داشتم و بعد از اون 4 سال در ناک شغلی دیگری مشغول هستم. الان برای سوابق چکار کنم؟ فقط 4 سال اخیر را باید حساب کنم یا میشه اون 2 سال را هم محاسبه کرد؟ ناک دو موقیتی شغلی متفاوته ولی هر دو تخصصی و دقیقا مربوط به رشته تحصیلی من بوده و هست.
  ممنون

  0
  1. درود بر شما
   توجه بفرمایید نامه کار بعد از فرمهای اپلیکیشن مهمترین بخش مدارک پرونده های مهاجرتیه. ما این بخش مجزا میتونیم براتون انجام بدیم و مطمئناً بهترین نتیجه رو خواهید گرفت ولی اگر خودتون قصد دارید تهیه کنید در نظر داشته باشید که کار باید پرداخت داشته باشه و مرتبط با ناک اظهار شده شما در پرونده باشه. گپ بین مشاغل اهمیتی ندارد

   0
 9. سلام. من در مدارک شخصی تهران رو به عنوان محل سکونت انتخاب کردم، حالا اگر نامه اشتغالم رو از شرکتی که در شهر دیگه قرار داره بگیرم این مسئله مشکل‌ساز میشه برام درسته؟

  تشکر از توجه شما

  0
 10. محمد جواد

  سلام وقت شما بخیر
  بنده برای سابقه کار مهاجرت به امریکا میتونم از یک کار فرما که مهر و جواز کسب داره سابقه دریافت کنم؟
  واین کار فرما ثبت شرکت نداره.

  1+
  1. وقت بخیر
   تیم کانادا از ایران تنها در خصوص مهاجرت به کشور کانادا فعالیت دارد.

   0
 11. با سلام
  رشته من فیزیک هست. اما من بعنوان طراح وب و گرافیست سابقه کاری دارم. آیا می توانم از آن برای نامه سابقه کاری استفاده کنم؟ آیا این باعث پایین آمدن شانسم نمی شود؟
  با سپاس

  0
 12. با سلام
  رشته تحصیلی من فیزیک است ولی سابقه کاری من به عنوان طراح وب و گرافیست است. آیااین باعث می شود شانس من برای اکسپرس انتری کم شود؟
  سپاسگزارم.

  0
  1. سلام و روز بخیر
   در اکسپرس انتری هیچ اجباری بر مطابقت مدرک تحصیلی با حوزه سابقه کاریتون ندارد. با ارائه سابقه کار خودتون امتیاز رو کسب میکنید.

   0
 13. شهلا قاسمی

  سلام وقت بخیر، برای ویزای تحصیلی، نامه کار دارم، فیش حقوقی و حساب بانکی هم لازمه؟

  0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا