نویسنده

ازآنجاکه هر دو کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا از کشورهای فدرال فعال هستند، استانهای کانادا به نسبت ایالات متحده دارای قدرت مهاجرت بیشتری هستند.

📍 کشور کانادا در طول دوره شیوع بیماری ویروس کرونا، گزینه هایی را برای دارندگان ویزای دائم و موقت به کارفرمایان و نیروی کار ارائه می دهد .
📍 به دنبال امضای دستورالعمل رئیس جمهوری ایالت متحده، دونالدترامپ، حدود 525 هزار نفر با وجود ویزای دائم و موقت خود قادر نخواهند بود برای باقی سال 2020 به این کشور سفر کنند.
📍 منظور رئیس جمهور ترامپ از ممنوعیت جدید مهاجرت، اقدامی موقت برای محافظت از کارکنان ایالت متحده در دوران رکود اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا می باشد.
📍 با این حال، این اقدام موقت عدم اطمینان قابل توجهی را برای کارفرمایان و همچنین برای کسانی که قصد کار در آمریکا را دارند، ایجاد می کند.
📍سیستم مهاجرت کانادا همچنین دوره ای از عدم اطمینان را سپری می کند؛ به این معنا که این کشور در حال حاضر محدودیت های مسافرتی و اقدامات ویژه برای مهاجرت در زمان شیوع بیماری کرونا در نظر گرفته است که دائما در حال اصلاح می باشد.

📌 علیرغم وجود عدم اطمینان در کانادا، کارفرمایان و کارگران می توانند مطمئن باشند که کانادا درخواستهای جدید ارسالی در طول دوره شیوع بیماری کرونا را بررسی کرده و ورود دارندگان اقامت دائم و موقت به کانادا را تا زمانی که معیار های واجد شرایط بودن را ارائه بدهند، تسهیل خواهد کرد.
📌 در حال حاضر، برخی از دارندگان جدید ویزای دائم از محدودیتهای سفر کانادا معاف هستند. این کشور همچنان برای متقاضیان جدید که موفق به اخذ اقامت دائم شده اند، دعوتنامه صادر می کند.
📌 در این اثنا، نیروی کار خارجی موقت از محدودیت های سفر به کانادا در طول دوره شیوع بیماری کرونا معاف بوده و می توانند وارد خاک کانادا شوند، همچنین این قانون در مورد نیروی کار ایالت متحده نیز صدق می کند.

📍 بار دیگر آقای مارکو مندچینو، وزیر مهاجرت کانادا، در مصاحبه تلویزیونی خود تأکید کرد که کانادا بر این باور است که مهاجرت به تقویت اقتصاد این کشور بعد از دوره شیوع بیماری کمک خواهد کرد.
📍 مهاجرت باعث بهبود اقتصاد می شود. ما روش هایی را برای جذب مهاجران ماهر و همچنین نیروی کار در اختیار داریم که در حال حاضر با وجود همه گیری بیماری کرونا، این روش ها به ما کمک کرده است. این روش ها به عنوان یک مزیت رقابتی عمل کرده و در درازمدت به اقتصاد کمک خواهد کرد.

canada and us immigration ban
بعد از اعلام ممنوعیت مهاجرت ایالات متحده، به گفته مندچینو: به کانادا بیایید!

🔻درباره دستور العمل اجرایی جدید رئیس جمهوری ترامپ :


📌 ایالت متحده تا پایان سال 2020 دارندگان گرین کارت (اقامت دائم) برای متقاضیان مهاجرت خارج از کشور را صادر نمی کند.
📌 علاوه بر این، همچنین ویزاهای مختلف مبتنی بر اشتغال را تا پایان سال به حالت تعلیق در آمده اند.
📌 این موارد شامل ویزاهای به شرح ذیل می باشد:
H-1B: مشاغلی که نیاز به دانش بسیار تخصصی دارند.
H-2B: نیروی کار فصلی غیر کشاورزی
J: برنامه های بازدیدکننده مبادله ای مبتنی بر کار و تحصیل
L: نقل و انتقلات درون شرکت

kisspng-canada-travel-visa-eb-5-visa-cartoon-visa-stamped-5a718fbcdcd3e6.3450153915173918049045
مهاجرت به کانادا

🔻گزینه های مهاجرت کانادا :


📌 از آنجائیکه هر دو کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا از کشورهای فدرال فعال هستند، استانهای کانادا به نسبت ایالات متحده دارای قدرت مهاجرت بیشتری هستند.
📌 پس از تأسیس کانادا در سال 1867 ، قانون اساسی مهاجرت را به عنوان یک موضوع صلاحیت مشترک فدرال و استان توصیف کرده و دولت فدرال نظریه نهایی را اعلام خواهد کرد.
📌 در عمل به این ترتیب خواهد بود که هم دولت فدرال و هم 12 استان از 13 استان و نواحی کانادا، هریک برنامه های متنخب خود را برای مهاجران طبقه اقتصادی خود به اجرا در خواهند آورد.
📌 امروزه، کانادا بیش از 80 روش برای مهاجرت طبقه اقتصادی به مهاجران کار متخصص در ایالت متحده و سراسر جهان ارائه می دهد.
📌 برجسته ترین روش، سیستم ورود فدرال اکسپرس است. کاندیدای علاقه مند می توانند مشخصات خود را به صورت رایگان در وب سایت دولت فدرال ثبت نمایند.
📌 دولت فدرال بعد از بررسی، بر اساس سن، تحصیلات، مهارت زبان انگلیسی / فرانسه، تجارب کاری و عوامل دیگر، امتیازاتی را در نظر می گیرد.

📍 هر دو هفته، حتی در طول دوره همه گیری بیماری کووید -19 ، دولت فدرال قرعه کشی های ورودی Express Entry را برگزار می کند که در آن کاندیداهایی که بالاترین امتیار مهاجرت را دریافت کرده اند، موفق به دریافت دعوتنامه برای اقامت دائم می شوند.
📍 پس از ثبت درخواست اقامت دائم خود، کاندیداهای موفق در انتظار انجام پروسه پرونده خود در طول شش ماه باشند.
📍 دومین مسیر مهم برای اقامت دائم، برنامه نامزدهای استانی PNP می باشد. تقریبا در هر استان و ناحیه برنامه نامزدهای استانی برای استقبال نیروی کار ماهر و نیازهای بازار کار داخلی، فعالیت خواهند داشت.
📍 داوطلبان می توانند درخواست های خود را مستقیما به استان مورد نظر خود ارسال کنند.


📌 آنها همچنین می توانند مشخصات خود را برای Express Entry ارائه نمایند تا به استانها این فرصت را بدهند که اعتبارنامه های خود را بررسی کرده و مستقیما با آنها در رابطه با صلاحیت مهاجرت خود در تماس باشند.
📌 کبک سومین گزینه است که برنامه های مختلف و مشابه برنامه هایی که دولت فدرال و استانها ارائه می کنند، اجرا و ارائه می نماید. صحبت به زبان فرانسه برای مهاجرت موفقیت آمیز به این استان بسیار مهم است.
📌 هم سیستم مهاجرت استانی و هم کبک در طول دوره همه گیر بیماری کرونا، به فعالیت خود ادامه می دهند. قرعه کشی برنامه استانی به صورت هفتگی انجام خواهد شد.

⭕ گزینه های اقامت موقت برای کارفرمایان و نیروی کار:


📍 گزینه های اقامت موقت کانادا برای کارفرمایان و نیروی کار به اندازه گزینه های اقامت دائم متنوع است. چه به دنبال گزینه های نیروی کار بسیار ماهر ، گزینه های سرگرمی و فیلم و یا به دنبال انتقال در یک شرکت باشید، گزینه های مختلفی برای شما در کانادا در دسترس خواهد بود.
📍 هرگزینه معیارهای صلاحیت خاص خود را دارد، اما به صورت کلی دو مسیر اصلی در دسترس خواهد بود.


1- مسیر اصلی اول از طریق برنامه نیروی کار خارجی موقت TFWP است.

📍 این مسیر برای کمک به کارفرمایان در کانادا کمک خواهد کرد که بتوانند در زمانی که نیروی کار کانادایی برای کار در دسترس وجود ندارد، کارگران خود را استخدام نمایند. در اینجا نیاز به آزمایش بازارکار خواهد بود که ارزیابی اثر بازار کار LMIA نامیده می شود.
📍 کارفرمایان باید از طریق LMIA به دولت کانادا نشان دهند که استخدام یک کارگر و نیروی خارجی به کارگران کانادایی آسیبی نخواهد زد.

2- مسیر دوم و بزرگتر برنامه بین المللی تحرک IMP نامیده می شود.
📍 دلیل وجود این برنامه ارتقای اهداف اقتصادی و اجتماعی گسترده در کانادا است و بسیاری از انتخابهای نیروی کار ماهر برای منافع اقتصادی کانادا می باشد.
📍 به عنوان مثال، بسیاری از کارگران ماهر قادر خواهند بود که در کانادا بدون ارزیابی اثر بازار کار طبق توافق نامه تجارت آزاد که کانادا با کشورهایی همچون ایالات متحده و بسیاری از کشورهای صنعتی دیگر، به کار مشغول شوند.
📍 LMIA ها تحت جریان برنامه بین المللی محرک IMP نمی باشند.
📍 بنابراین برای کارفرمایان و کارگران بسیار آسانتر خواهد بود که گزینه های IMP را دنبال کنند.

⭕ زمان پردازش در هر گزینه متفاوت است، اما می توانند بسیار سریعتر باشند.
⭕ روش جهانی استعدادیابی کانادا نیازی به LMIA ندارد و به کارفرمایان در کاناد اجازه می دهد که تا در مدت 10 روز کارگران فنی خود را استخدام کنند.
⭕ طبق قوانین فعلی سفر به کانادا ، کارگران موقت تا زمانی که سفر آنها، غیر اختیاری باشد، ممکن است بتوانند به کشور وارد شوند. به عنوان مثال، ورود به کانادا برای دنبال کردن فرصت شغلی موجود در تعریف سفر غیراختیاری باشد.

تلگرام " کانادا از ایران "

 
form-icon

فرم ارزیابی رایگان

 
instagram-512

اینستاگرام " کانادا از ایران "

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید.

از بخش پربازدیدترین های سایت نیز دیدن فرمایید.