10 دلیل اصلی برای مهاجرت آمریکایی ها به کانادا

زمان مطالعه: 5 دقیقه

10 دلیل اصلی برای مهاجرت آمریکایی ها به کانادا

هر ساله تعداد قابل توجهی از ساکنان آمریکا تصمیم جدی برای ترک کشور خود و مهاجرت به کانادا می گیرند.

در واقع، ایالات متحده در میان 10 کشور مبدا اول برای مهاجران جدید است که هر سال وارد می شوند.

نه تنها شهروندان ایالات متحده، بلکه اخیراً این کشور از ماه گذشته پذیرای تقریباً 6000 مقیم موقت آمریکایی با ویزای H-1B بود.

10 دلیل متداول آمریکایی ها برای مهاجرت به کانادا:

1. فرصت های شغلی

کانادا دارای بازار کار قوی است که کارمندان واجد شرایطی را به سمت خود جذب می کند که به دنبال فرصت های شغلی بیشتر و اشتغال پایدار در طیف وسیعی از صنایع هستند.

 

2. آموزش و پرورش

دانش‌آموزان آمریکایی که به دنبال تحصیلات تکمیلی درجه یک هستند، به سیستم آموزشی معروف کانادا و دانشگاه‌ها و کالج‌های آن کشیده می‌شوند.

دانش‌آموزان این کشور را به دلیل ارائه‌های علمی متنوع و شهریه‌های با قیمت مناسب، گزینه‌ای جذاب می‌دانند.

ظرفیت پذیرش مهاجر کانادا در 2024-2026

3. مراقبت های بهداشتی

برخلاف سیستم مراقبت های بهداشتی که اغلب پرهزینه و پیچیده در ایالات متحده است، سیستم مراقبت های بهداشتی با بودجه عمومی کانادا خدمات پزشکی قابل دسترس و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد.

اگرچه مراقبت‌های بهداشتی کاملاً رایگان نیست و کانادایی‌ها مجبورند برای داروها و روش‌ها هزینه بپردازند، این امر باعث می‌شود برخی از آمریکایی‌ها برای بهبود دسترسی خود به مراقبت‌های بهداشتی با مشاوره رایگان با پزشک برای همه اقدام کنند.

 

4. سیاست های مهاجرتی انعطاف پذیر

موجی از کارگران ماهر و متخصصان از ایالات متحده در نتیجه سیاست‌های مهاجرتی کارآمد این کشور به اینجا مهاجرت کرده‌اند که شامل اکسپرس اینتری و برنامه‌های نامزد استانی (PNP) می‌شود.

5. ثبات سیاسی و اجتماعی

کانادا به دلیل سیستم سیاسی پایدار و ارزش‌های دموکراتیک خود شناخته شده است. افرادی که به دنبال یک محیط پایدار و ایمن هستند ممکن است انتخاب کنند که بالاتر از خط موازی 49 حرکت کنند.

 

6. الحاق خانواده

نقل مکان به کانادا به آمریکایی هایی که اقوام و دوستان کانادایی دارند این امکان را می دهد تا با آنها ملحق شوند و زندگی جدیدی را با هم در یک محیط آرام آغاز کنند.

 

7. سبک زندگی و کیفیت زندگی

کانادا از نظر کیفیت زندگی در رتبه 3 قرار دارد، در حالی که ایالات متحده در رتبه 23 قرار دارد.

8. نگرانی های زیست محیطی

افرادی که مشتاق مبارزه با تغییرات آب و هوایی و زندگی پایدار هستند، تعهد کانادا به حفظ محیط زیست و پایداری را جذاب می دانند.

 

9. فرار از مسائل سیاسی یا اجتماعی

برخی از آمریکایی ها ممکن است کانادا را راهی برای خروج از ناآرامی های سیاسی یا مشکلات اجتماعی بدانند که از آن در ایالات متحده ناراضی هستند.

 

10. فرهنگ و زیبایی طبیعی

کانادا چیزی در فرهنگ و طبیعت برای همه فراهم می کند. کانادا بیشترین زمین پارک ملی را دارد.

کانادا دارای 47 پارک ملی در 377000 کیلومتر مربع است، در حالی که ایالات متحده دارای 62 پارک با مساحت 210000 کیلومتر مربع است. نزدیک به 22000 مسیر پیاده روی در کانادا برای دوستداران طبیعت ضروری است.

 

این روند بر جذابیت کانادا به عنوان کشور فرصتها، کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی تاکید دارد، حتی اگر دلایل هر فرد متفاوت باشد.

 

چند شهروند آمریکایی در کانادا زندگی می کنند؟

بر اساس جدیدترین داده های وزارت امور خارجه ایالات متحده، حدود 1 میلیون شهروند آمریکایی در کانادا زندگی می کنند.

در شبکه های اجتمائی به مابپیوندید
    
0

نویسنده این مطلب: Saba

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا