نویسنده
با 78،350 ITA صادر شده تاکنون ، سال 2020 رکورددار تعداد دعوتنامه های صادر شده برای مهاجرت کانادا است.

آمار این رکورد از تعداد نامزدی داوطلبان دعوت شده تا تابستان امسال از طریق سیستم Express Entry برای اقامت دائم محاسبه شده است.
💢 به نظر می رسد که همه گیری پندمیک کووید-19 دعوت های متقاضی درخواست مهاجرت را متوقف نکرده است.

🔵 در سه ماهه سوم سال 2020 به 28450 داوطلب Express Entry دعوتنامه درخواست (ITA) داده شده است. از زمان راه اندازی سیستم مدیریت برنامه در ژانویه 2015 ، این تعداد ITA بیشتر از سه ماهه قبلی است. همچنین تعداد ITA صادر شده برای این تعداد رکورد بوجود آورده است. امسال به بالاترین رکورد 78،350 رسیده است. حتی در سه ماهه دوم سال 2020 در جریان موج اول ویروس کرونا ، کانادا هنوز 27،300 ITA صادر کرده است که از یک چهارم قبل از Q4 ، 2018 مشاهده نشده است.

🔵 نامزدهای برنامه کارگر ماهر فدرال که در Q2 کاملاً کنار گذاشته شده بودند ، سرانجام در دراو اکسپرس انتری 8 ژوئیه قرار گرفتند. از 2 سپتامبر ، مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به طور مداوم دراو های تمام برنامه ها را انجام می دهد ، که هیچ نوع تبعیضی را از نظر نوع برنامه تشخیص نمی دهد.
🔵 در ماه آگوست چهار نوع دراو اکسپرس انتری مشاهده شد. پس از یک دراو تمام برنامه ای دیگر در 5 آگوست ، کانادا نیز در 6 آگوست دراو مهارت های فدرال را انجام داد و از نامزدهای مهاجرت با تجربه تجارت دعوت کرد تا برای اقامت دائم درخواست دهند. سپس در 19 و 20 آگوست ، کانادا به عادت Q2 خود در برگزاری دراو اکسپرس انتری که منحصر به برنامه نامزدهای استانی (PNP) و نامزدهای کلاس تجربه کانادایی بود ، بازگشت.
گرچه بزرگترین دراو اکسپرس انتری هنوز به مرحله دعوت 19 فوریه که 4500 داوطلب دعوت شده بودند ، می رسد ، سه دراو گذشته در ماه سپتامبر به طور مداوم 4200 متقاضی اصلی را دعوت کرده است.

بررسی پرونده ها از طریق سیستم Express Entry به طور متوسط شش تا هشت ماه طول می کشد ، بنابراین تعداد افرادی که از این دراوها واقعاً اقامت دائم می گیرند تا سال 2021 دیده نمی شود. تعداد اقامت دائم در ماه جولای به کانادا پذیرفته شد 63 درصد در مقایسه با ژوئیه ، 2019 ، در نتیجه محدودیت ویروس کرونا و اختلالات خدماتی کمتر است. هنوز اطلاعات مربوط به مهاجرت در مورد تعداد اقامت دائم در ماه اوت و سپتامبر منتشر نشده است.

✅ برنامه های نامزد استانی


PNP برخی از مسیرهای جایگزین برای اقامت دائم است. داوطلبان اکسپرس انتری که نمره سیستم جامع رتبه بندی (CRS) بالای 470 را ندارند ، می توانند با یک نامزد استانی 600 امتیاز کسب کنند. یا ، افراد مهاجرتی که در استخر Express Entry نیستند ، در صورت داشتن ارتباط با یک استان خاص ، می توانند از طریق پایگاه PNP عبور کنند.

در Q3 ، استان های British Columbia ، Saskatchewan ، Manitoba ، انتاریو ، Nova Scotia و P.E.I. همه دراو های PNP برگزار شده است.

🔰 برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) هر هفته با دعوت از کارگران ماهر در صنعت فناوری از طریق پایلوت فناوری ، قرعه کشی می کند. آنها همچنین بسته به نیاز بازار کار ، سایر نامزدها را با پیشنهاد شغلی در استان دعوت می کنند.
skilled workers program

برنامه های دعوتنامه استانی


manitoba pnp ca

برنامه مهاجرتی استان منیتوبا ویژه مشاغل فنی


💠 از ماه ژوئیه ، برنامه نامزدهای مهاجر ساسکاچوان (SINP) چهار دور دعوت به راه انداخته است و از نامزدهای خود در جریان ورود سریع اکسپرس ساسکاچوان و اشتغال به تقاضا دعوت کرده است.

💠 برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP) در سه ماهه گذشته شش دوره دعوت برگزار کرده است. کاندیداها از کارگر ماهر در گروه مانیتوبا ، کارگر ماهر در خارج از کشور و جریان آموزش بین المللی دعوت شدند.

💠 مشهورترین استان برای مهاجران کانادایی ، انتاریو ، سه قرعه کشی برگزار کرد و از حدود 2000 داوطلب دعوت به نامزدی استانی کرد. نامزدها از طریق برنامه کاندیداهای مهاجرت انتاریو (OINP) به نام انتاریو کارآفرین و جریان اولویت های سرمایه انسانی انتاریو دعوت شده اند که با Express Entry همسو است.

💠 برنامه نامزدهای نوا اسکوشیا (NSNP) در 24 سپتامبر اولویت های بازار کار را برگزار کرد. در مجموع 47 دعوت نامه به نامزدهای Express Entry با مشاغل اصلی ذکر شده به عنوان تعمیرکاران بدنه وسایل نقلیه موتوری و تکنسین های خدمات خودرویی ارسال شد.

💠 سرانجام ، برنامه نامزدهای استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) شش دور دعوت به دعوت داوطلبان از طریق دسته های تأثیرات اقتصادی ، تأثیر کار و اکسپرس انتری برگزار کرد.


🔷 کبک بزرگترین دراو خود را از آگوست 2019 برگزار کرد و از 365 نامزد مهاجرت دعوت کرد تا در 24 سپتامبر برای یک گواهی انتخاب کبک درخواست دهند.
اگر از طریق پورتال Arrima ، که درخواست های مهاجرت برای برنامه منظم کارگر ماهر در کبک را مدیریت می کند ، اظهار علاقه کرده اند ، از آنها دعوت شده است.
🔷 سه دسته نامزد توسط وزارت مهاجرت ، فرانسیسی و ادغام (MIFI) دعوت شده بودند که یکی از آنها کاملاً جدید بود. کبک از نامزدهای Arrima دعوت کرد که از نظر دعوت نامه مطابقت نداشتند اما از نظر وزیر می توانند در رونق استان سهیم باشند. این دعوت کنندگان لزوماً نیازی به داشتن پیشنهاد کاری در استان ندارند.

دسته دیگری از نامزدها نیز وجود داشتند که برای دریافت دعوت نامه نیاز به پیشنهاد معتبر کار مستقر در کبک داشتند. و سرانجام ، گروه آخر شامل افرادی بود که به عنوان دیپلمات ، افسر کنسولی ، نمایندگی سازمان ملل یا هر سازمان بین دولتی دیگری که در استان فعالیت می کند در کبک اقامت داشتند. در این قرعه کشی می توان به افرادی نیز اشاره کرد که اعضای ستاد این مقامات هستند. MIFI مشخص نکرد که چه تعداد از دعوت نامه ها برای هر یک از این دسته ها برای داوطلبان صادر شده است.
viec-lam-canada

برنامه مهاجرت خود اشتغالی کانادا (هنرمندان و ورزشکاران)

viec-lam-canada

برنامه مهاجرت به مناطق کم جمعیت (RNIP)

viec-lam-canada

معرفی و شرایط برنامه استارتاپ

viec-lam-canada

برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک AIGP

viec-lam-canada

برنامه مهاجرت استانی کارآفرینان یوکان

viec-lam-canada

مهاجرت از روش سرمایه گذاری

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به مهاجرت و کار در کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما

با دید بازتر و اطلاعات کامل و مطمئن پروسه مهاجرتی خود را استارت بزنید.