نویسنده
کانادا در بیست و چهارمین دراو برگزار شده خود در تاریخ 23 جولای، 3343 دعوتنامه برای دسته تجربه کانادایی CEC اکسپرس انتری که درخواست اقامت دائم داشتند صادر کرد. این دراو ویژه دسته تجربه کانادایی از سال 2015 هشتمین بار است که به طور مشخص نامزدها را در کلاس تجربه کانادا هدف قرار داد، که از بین سایر معیارها برای اتباع بیگانه با حداقل یک سال سابقه کار در کانادا آزاد است.
در دراو شماره 157 سال 2020 حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی 445 بود. که رکورد کمترین امتیاز CRS با 14 امتیاز کمتر از دراو 25 ژوئن با 431 امتیاز CRS را است. این دراو نیز با گذشت کمتر از 24 ساعت از دراو قبلی که مربوط به دسته منتخب برنامه استانی برگزار شد.

این دراو تعداد دعوتنامه های درخواست شده ITA را که تاکنون امسال از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا صادر شده است به 57700 دعوتنامه رساند.
دراو امروز شانزدهمین دراو پیاپی اختصاصی Express Entry و در کمتر از یک ماه برای مشخص کردن نامزدها در کلاس Experience Class در کانادا بود که برای اتباع بیگانه با حداقل یک سال سابقه کار در کانادا آزاد است.

سیستم اکسپرس انتری متقاضیان را در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی مدیریت میکند و بر اساس معیار هایی مانند سن ،تحصیلات ، سطح زبان انگلیسی و فرانسوی ، سابقه کار و .... این متقاضیان را امتیاز بندی میکند و بر اساس امتیاز برای کسانی که بالاترین امتیاز را در این سیستم جامع رتبه بندی دریافت کنند دعوتنامه جهت اقامت دائم (ITA) صادر میکند . لازم به ذکر است که این دعوتنامه ها به هر دو هفته یکبار توسط اداره مهاجرت کانادا صادر میشود.
به منظور واجد شرایط بودن، پیشنهاد شغل کانادایی لازم نیست.

دولت کانادا برای درخواست های اقامت دائم ثبت شده از طریق سیستم اکسپرس انتری ، دارای یک استاندارد پردازش شش ماهه است. کانادا برای برنامه های مختلفی که توسط سیستم اکسپرس ورود به سیستم مدیریت می شوند، اهداف پذیرش بالاتری را برای سال های 2020 و 2021 در نظر دارد.
 
 
در این پذیرش از قائده ی Tie –Break استفاده شده است که زمان آن 12 جولای 2020 راس ساعت 15:16:55 به وقت استاندارد شرقی بوده است . این بدین معنی است که تمامی متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز آنها 445 و بالاتر بوده و قبل از این تاریخ وارد صف انتظار اکسپرس انتری شده اند دعوتنامه دریافت کرده اند .

تا اینجای سال 2020 مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، مجموعا 57700 دعوتنامه ITA از طریق سیستم اکسپرس انتری صادر کرده است.
براساس برنامه مهاجرت فدرال در سالهای 2020-2022، دولت کانادا در نظر دارد 341000 مهاجر را در سال 2020، 351000 نفر در سال 2021 و 361000 مورد دیگر در سال 2022 پذیرش کند. پذیرش PNP قرار است تا سال 2022 20٪ افزایش یابد. هدف برنامه نامزدی استانی کانادا (PNP)، که بخشی از آن توسط سیستم Express Entry نیز مدیریت می شود، قرار است در سال 2020 به 67800 و در سال 2021 به 71.300 برسد.
 
 
متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز انها به حداقل امتیاز برسد با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی کسب کنند و این امر باعث میشود تا در دوره بعدی برای آنها دعوتنامه برای اخذ اقامت دائم صادر شود.

نه استان کانادا و دو منطقه دارای جریانهای PNP هستند که به سیستم اکسپرس انتری معروف هستند. این جریانها به آنها امکان می دهد نامزدهای اکسپرس انتری را انتخاب کنند و از آنها دعوت کنند تا برای نامزدی استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند و بسیاری از آنها حتی الزامات نمره CRS پایین یا حتی کلا ندارند.
با وجود اقدامات جلوگیری از شیوع COVID-19 برای کند کردن خدمات مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) ، کانادا هنوز در تلاش است اهداف مهاجرتی خود را برای سال 2020 تعیین کند. بسیاری از این افراد برای اخذ اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا اختصاص داده شده اند.

دیوید کوهن، شریک ارشد شرکت حقوقی مهاجرت کانادا کمپل کوهن گفت: " با اهداف بزرگتر کانادا برای سال های 2020 و 2021، همیشه احتمال دراو بزرگتر و احتمالا تساوی حتی سریعتر وجود دارد – و این خبرهای خوبی برای کاندیدهای اکسپرس انتری با نمره پایین CRS خواهد بود."
IRCC با وجود این واقعیت که اقدامات ویژه ای برای مهار همه گیر کرونا ویروس (COVID-19) در نظر گرفته شده است ، همچنان به صورت مرتب برگزار می شود.

برای اینکه وارد اکثر جریانهای استانی متناسب با اکسپرس انتری شوید، اولین مرحله ارسال و ثبت پروفایل اکسپرس انتری شخصی خود می باشد.

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید.

از بخش پربازدیدترین های سایت نیز دیدن فرمایید.