دانشگاه های کانادا

زمان مطالعه: 11 دقیقه

دانشگاه های کانادا سالانه 130000 نفر از دانشجویان بین المللی پذیرش می کنند. هزینه های تحصیلی در کانادا به طور کلی کمتر از ایالات متحده، انگلستان، استرالیا و نیوزیلند است.
دانشگاه های کانادا در سطح جهانی شناخته شده اند و از استانداردهای بالا برخوردار هستند. سه دانشگاهی که در 100 رتبه برتر دانشگاه QS قرار دارند: دانشگاه تورنتو در رتبه 28 ام ، دانشگاه مک گیل در رتبه 33 و دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه 47 قرار دارند.
در اکثر دانشگاه ها، مقاطع تحصیلی پیشرفته از لیسانس تا دکترا ارائه می شود. همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه ها نسبت به کالج ها بالاتر است.
جهت اقدام برای پذیرش در دانشگاه های کانادا ، دانستنِ حداقل شرایط ورودی مهم است گرچه شرایط پذیرش دانشگاه ها متفاوت است اما پیش نیاز همه ی آنها ، داشتن مهارت زبان است.

 

هزینـه ها
هزینه تحصیل دانشجویان دانشگاه های کانادا در هر دانشگاه و دوره متفاوت است. هزینه ها به طور کلی در هر ترم دریافت می شود.
هنگام انتخاب یک دانشگاه، دانستن هزینه های تحصیل در آن یکی از مهمترین دغدغه های یک دانشجو است. مسلماً رشته های پرطرفدار مانند پزشکی و وکالت پرهزینه تر از سایر رشته ها هستند؛ رشته دندانپزشکی نیز جزو گرانترین رشته ها با هزینه های بالغ بر 54000 دلار در یک سال می باشد.(اطلاعات استخراجی در سال 2017-2018)
در سال2017-2018 میانگین هزینه های سالانه تحصیلی دانشجویان خارجی 25،180 دلار بود.
در دانشگاه تورنتو هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی از $ 45،690 تا $ 50،780 بسته به رشته تحصیلی هزینه داشت، در حالی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا حداقل $ 34،542 بود.
علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های اجباری اضافی برای خدماتی مانند ورزش و انجمن ها به طور میانگین 880 دلار در سال به هزینه های تحصیل شما اضافه می کند. دانشجویان بین المللی نیز موظف به پرداخت هزینه بیمه درمانی هستند که توسط دولت کانادا ارائه می شود. هزینه های مراقبت های بهداشتی بین استان ها و موسسات متفاوت است.

 

دانشگاه های کم هزینه در کانادا
برخی از دانشگاه های کانادا دارای کمترین هزینه های بین المللی در جهان هستند. دانشگاه های Memorial  ، St. John’s در نیوفاندلند و Labrador که هزینه های تحصیل در رشته کارشناسی آنها تقریبا نصف دانشگاه های دیگر است. دانشگاه Brandon  در مانیتوبا با هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی از $ 7،677 – $ 8،100 و کالج دانشگاه Dominican  (اتاوا) که دارای رشته های فلسفی و الهیات است با هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 11،900 دلار ، دانشگاه de Saint-Boniface (Winnipeg ) دارای رشته های هنری و آموزشی با هزینه های متوسط ​​6،684 دلار برای سال 2017-2018 از جمله دانشگاه های کم هزینه در کانادا به شمار می آیند.  دانشگاه مانیتوبا نیز که در آن بیش از 17 درصد دانشجویان دانشجویان بین المللی هستند دارای هزینه های تحصیلی بسیار مناسبی از 14،500 دلار برای دانشکده های هنر تا 26،500 دلار برای رشته های وکالت می باشد. دراین میان، دانشگاه ساسکاچوان در ساسکاتون نیز دارای هزینه های تحصیلی مناسبی برای دانشجویان بین المللی به طور معمول از 18،100 دلار تا 22،300 دلار متغیر است. در دانشگاه های Arcadia ، Wolfville، Nova Scotia هزینه تحصیلات دانشگاهی بین المللی 19407 دلار می باشد.
اکثر دانشجویان در خوابگاه های دانشگاهی که در محوطه دانشگاه یا در محدوده ای نزدیک به دانشگاه قرار دارند، ساکن می شوند و همه دانشگاه های کانادا دسترسی آسان به اینترنت را دارند.

 

بورسیه تحصیلی
دولت فدرال کانادا طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهد که اکثریت شامل تحصیلات تکمیلی می شود که بستگی به شرایط دانشگاه ها متفاوت است و در زمان های مختلف شرایط آن توسط وب سایت دانشگاه ها منتشر می شود.

برترین دانشگاه های کانادا

وکلا و مشاوران رسمی مهاجرتی ” گروه کانادا از ایران”  به شما کمک میکنند بدون خطا فرآیند پذیرش و مهاجرت خود را طی کنید.
در شبکه های مجازی ما را دنبال کنید.

   

5/5
1+

نویسنده این مطلب: Main Admin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا