دهمین دراو اکسپرس انتری بر اساس (category-based) 2023

زمان مطالعه: 5 دقیقه

دهمین دراو اکسپرس انتری بر اساس (category-based) 2023

600 دعوتنامه در دهمین دراو انتخاب 28 سپتامبر ۲۰۲۳ اکسپرس انتری دسته‌بندی محور (category-based) صادر شد

در تاریخ 28 سپتامبر ۲۰۲۳، اولین انتخاب دسته‌بندی محور (category-based) در سیستم اکسپرس انتری برگزار و از 600 متقاضی مهاجرتی در حوزه کشاورزی و مواد غذایی دعوت به عمل آمد. متقاضیان برای دعوت نیاز به حداقل امتیاز 354 در سیستم جامع رتبه‌بندی  (CRS) داشتند.

از زمان اعلام شش دسته شغلی در ۳۱ ماه می۲۰۲۳، این انتخاب دهمین انتخاب اکسپرس انتری بر اساس دسته‌بندی بود.

 

همانطور که انتظار می‌رفت انتخاب بعدی برای متقاضیان واجد شرایط در حوزه کشاورزی بود. این اولین دراو برگزار شده در این حوزه از دسته بندی مشاغل هدفمند اکسپرس انتری بود.

در ۳۱ می، اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اعلام کرد که از این پس انتخاب‌های جدیدی در سیستم اکسپرس انتری بر اساس دسته‌بندی شغلی برگزار خواهد شد.  

 

 

مشاغل این حوزه را در لینک زیر بیابید.

تغییرات جدید سیستم اکسپرس انتری کانادا

افزایش امتیاز زبان فرانسوی در سیستم اکسپرس انتری

این یک فرصت ویژه برای شما جهت اخذ مستقیم اقامت دائم کانادا با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن است

۲۰۲۱

TEER

۲۰۲۱ NOCOccupationمشاغل
۲۸۲۰۳۱Contractors and supervisors, landscaping, grounds maintenance and horticulture servicesپیمانکاران و ناظران؛ محوطه‌سازی، خدمات باغبانی و نگهداری زمین
۲۸۲۰۳۰Agricultural service contractors and farm supervisorsپیمانکار خدمات کشاورزی و سرپرست مزرعه
۳۶۳۲۰۱Butchers- retail and wholesaleقصاب‌ها – خرده فروشی و عمده فروشی

چه کسانی واجد شرایط دسته‌بند‌ی‌های سال ۲۰۲۳  هستند؟

  • کسانی که دارای تسلط خوب به زبان فرانسه هستند، یعنی حداقل NCLC 7 را در مهارت‌های خواندن، نوشتن، شنیداری و مکالمه دارند. 

همچنین  متقاضیانی که در زمینه‌های زیر سابقه کاری دارند:

  • مشاغل حوزه بهداشت و درمان
  • مشاغل حوزه علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات  (STEM)
  • مشاغلی مانند نجاری، لوله کشی 
  • حوزه حمل و نقل
  • مشاغل حوزه کشاورزی و مواد غذایی، 
تسهیل درخواست ویزای ویزیتوری اعضای خانواده

طبق اعلام اداره مهاجرت، این شرایط تنها شرایط اولیه این برنامه جدید است و در هر دور از صدور دعوتنامه‌ها شرایط خاصی نیز برای ارسال دعوتنامه تعریف می‌شود. در نتیجه برای دریافت دعوتنامه نیاز است تا متقاضی تمام شروط اولیه و شروط اختصاصی را داشته باشد. 

 

اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست برای سه برنامه مهاجرتی کانادا است: تجربه کانادایی (Canada Experience Class)، نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program) و نیروی متخصص فنی فدرال (Federal Skilled Trades Program) و متقاضیان برنامه انتخاب استانی (Provincial Nomination Programs) در سیستم اکسپرس انتری در حال حاضر واجد شرایط حداقل یکی از این برنامه‌ها هستند.

 

اکسپرس انتری از یک سیستم مبتنی بر امتیاز، سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) برای رتبه‌بندی پروفایل‌های متقاضیان استفاده می‌کند. متقاضیانی که بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند یک دعوتنامه برای درخواست (ITA) دریافت می‌کنند و سپس می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

پس از درخواست متقاضی، افسر اداره مهاجرت درخواست را بررسی و تصمیم‌گیری می‌کند. نیاز به احراز هویت بیومتریک است، همینطور افسر ممکن است مصاحبه‌ای ترتیب داده یا مدارک بیشتری درخواست کند. پس از تکمیل مدارک، در صورت تایید، متقاضی اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و یک قدم به اخذ شهروندی کانادا نزدیک می‌شود.

طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا به درخواست‌های جدید ظرف شش ماه رسیدگی خواهد شد و متقاضیان ۶۰ روز فرصت دارند تا درخواست‌های خود را ارسال کنند.
در شبکه های اجتمائی به مابپیوندید
    
0

نویسنده این مطلب: Saba

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا