دوازدهمین دراو اکسپرس انتری بر اساس (category-based) 2023

زمان مطالعه: 5 دقیقه

دوازدهمین دراو اکسپرس انتری بر اساس (category-based) 2023

 دعوتنامه در دوازدهمین دراو انتخاب 26 اکتبر ۲۰۲۳ اکسپرس انتری دسته‌بندی محور (category-based) صادر شد

در تاریخ 26 اکتبر ۲۰۲۳، دوازدهمین انتخاب دسته‌بندی محور (category-based) در سیستم اکسپرس انتری برگزار و از 3600 متقاضی مهاجرتی در حوزه بهداشت و درمان دعوت به عمل آمد. متقاضیان برای دعوت نیاز به حداقل امتیاز 431 در سیستم جامع رتبه‌بندی  (CRS) داشتند.

از زمان اعلام شش دسته شغلی در ۳۱ ماه می۲۰۲۳، این انتخاب دوازدهمین انتخاب اکسپرس انتری بر اساس دسته‌بندی بود. 

انتظار می‌رود که انتخاب بعدی برای متقاضیان واجد شرایط در رشته‌های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) باشد. 

در ۳۱ می، اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اعلام کرد که از این پس انتخاب‌های جدیدی در سیستم اکسپرس انتری بر اساس دسته‌بندی شغلی برگزار خواهد شد.  

در میان شش دسته‌بندی جدید و ۸۲ شغل اعلام شده، ۳۵ شغل مربوط به حوزه بهداشت و درمان  است. 

بر اساس «قانون تعیین اولویت پذیرش در وضعیت تساوی»، متقاضیان دارای حداقل امتیاز در این انتخاب، تنها درصورتی انتخاب ‌شدند که مشخصات اکسپرس انتری خود را قبل از روز 24 می 2023، ساعت 19:47:51 به وقت شرقی کانادا ثبت کرده بودند. 

مشاغل این حوزه را در لینک زیر بیابید.

تغییرات جدید سیستم اکسپرس انتری کانادا

اجازه تحصیل بلند مدت برای دارندگان اجازه کار کانادا

انتخاب اخیر سی و پنجمین دور صدور دعوتنامه تحت سیستم اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۳ و در مجموع دویست و هفتاد یکمین دور بود.

چه کسانی واجد شرایط دسته‌بند‌ی‌های سال ۲۰۲۳  هستند؟

  • کسانی که دارای تسلط خوب به زبان فرانسه هستند، یعنی حداقل NCLC 7 را در مهارت‌های خواندن، نوشتن، شنیداری و مکالمه دارند. 

همچنین  متقاضیانی که در زمینه‌های زیر سابقه کاری دارند:

  • مشاغل حوزه بهداشت و درمان
  • مشاغل حوزه علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات  (STEM)
  • مشاغلی مانند نجاری، لوله کشی 
  • حوزه حمل و نقل
  • مشاغل حوزه کشاورزی و مواد غذایی، 
تسهیل درخواست ویزای ویزیتوری اعضای خانواده

طبق اعلام اداره مهاجرت، این شرایط تنها شرایط اولیه این برنامه جدید است و در هر دور از صدور دعوتنامه‌ها شرایط خاصی نیز برای ارسال دعوتنامه تعریف می‌شود. در نتیجه برای دریافت دعوتنامه نیاز است تا متقاضی تمام شروط اولیه و شروط اختصاصی را داشته باشد. 

 

اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست برای سه برنامه مهاجرتی کانادا است: تجربه کانادایی (Canada Experience Class)، نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program) و نیروی متخصص فنی فدرال (Federal Skilled Trades Program) و متقاضیان برنامه انتخاب استانی (Provincial Nomination Programs) در سیستم اکسپرس انتری در حال حاضر واجد شرایط حداقل یکی از این برنامه‌ها هستند.

 

اکسپرس انتری از یک سیستم مبتنی بر امتیاز، سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) برای رتبه‌بندی پروفایل‌های متقاضیان استفاده می‌کند. متقاضیانی که بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند یک دعوتنامه برای درخواست (ITA) دریافت می‌کنند و سپس می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

پس از درخواست متقاضی، افسر اداره مهاجرت درخواست را بررسی و تصمیم‌گیری می‌کند. نیاز به احراز هویت بیومتریک است، همینطور افسر ممکن است مصاحبه‌ای ترتیب داده یا مدارک بیشتری درخواست کند. پس از تکمیل مدارک، در صورت تایید، متقاضی اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و یک قدم به اخذ شهروندی کانادا نزدیک می‌شود.

طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا به درخواست‌های جدید ظرف شش ماه رسیدگی خواهد شد و متقاضیان ۶۰ روز فرصت دارند تا درخواست‌های خود را ارسال کنند.
در شبکه های اجتمائی به مابپیوندید
    
1+

نویسنده این مطلب: Saba

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا