زندگی در کانادا

زمان مطالعه: 10 دقیقه

⭕️ اگر شـما با فــرزندتان قصـد مهاجـرت به کـانادا را داریـد یـکی دیـگر از معضـلات اصـلی و مــهم شـما تحصـیل فرزندانتـان است با اطمــینان مــیتوان گـفت که کـشور کـانادا از سیسـتم آموزشی در سطح بالایی بـرخوردار اسـت و از لـحاظ آموزشی بـهترین شرایط را برای فرزندان شما فراهم خواهد کرد بطوریـکه جهت رفاه تحصـیلی فـرزندتان دراین مسـیر از لحاظ مالی خـانواده ها را سـاپورت می کند و امکانات ویژه جـهت ادامــه تحصــیل و رشـد و ارتـقای فــرزندتان فراهــم می کنــد.

 

 

⭕️ یـکی دیــگر از مــزایای این کشــور خدمـات درمـانی دولتـی است. مراقــبت های سـلامتی به طور عمومی از پرداخت مالیات تامــین می شود. پرداخت هزینه ای برای درمان پزشکی نیاز نیست البته این موضوع در استان های مختلف مـتفاوت است و بستگی به اسـتانی که در آن زندگی میکنید دارد. به طور مثال ممکن است فقط هزینه ای برای دارو و دندانپزشکی پرداخت کنید.

 

 

⭕️ مردم خونگرم و مهمان نواز کانادا از دیگر دلایل مثبت این کشور برای مهاجرت هستند زیرا باعث میشوند که ارتباط گرفتن برای افرادی که تازه به این کشور وارد شدند آسان شود و احساس غریبی نکنند و از زندگی در آن احساس امنیت داشته باشند.

⭕️ در اینجا لازم به ذکر است که در مورد آب و هوای این کشور نیز بگوییم که با توجه به اینکه آب و هوای این کشور به طور کلی سرد است و زمستان های طولانی دارد اما مناطق جنوبی و غربی آب و هوای معتدل تری برای زندگی دارند.

⭕️ تاکنون، کانادا هرساله پذیرای بیش از 250 میلیون مهاجر از سایر نقاط جهان بوده است و پس از اقامت می توانید از اینکه در دومین کشور به لحاظ کیفیت برای زندگی (طبق رتبه بندی صورت گرفته توسط سازمان ملل)، به طور دائم زندگی می کنید لذت ببرید.

⭕️ وقتـی صحبت از مـهاجرت به کانادا می شود سوالات زیـادی به ذهن می رسد. فکر رها کردنِ هرآنچه در چنـدین سـال زندگـی به آن وابسته بودید و آیا این یک تصمـیم درست است یا نه و تا چـقدر میتواند مسـیر زندگی شما را تغیـیر داده و باعث بهبـود شرایط فعلـیتان شود، یک لحظه رهـایتان نمی کند و نگرانی های بسیاری ذهـنتان را درگیـر میـکند. یکی از اولین و عمده ترین سوالاتی که برای هر کسی پیش می آید، درباره ی در آمد و حقوق است که آیا می توانم کار مناسب پیدا کنم؟ آیا حقوقم کفاف زندگی و مخارج را می دهد؟ آیا به رضـایت شغلی مدنظر خود دست پیدا میکنم؟

⭕️ چند سال پیش فقط در صورتی که حقوق بالایی داشتید به شما توصیه میشد به کانادا مهاجرت کنید زیرا کانادا دارای سطح بالایی از کیفیت برای زندگی بوده البته هنوزم هست ولی پرداخت حقوق آن نسبت به آمریکا و انگلستان پایین تر بود اما امروزه با افزایش حقوق ها و بالا رفتن ارزش ارز این کشور،متوسط دستمزد روزانه آن بالاتر از آمریکا و انگلستان شده و دیگر دغدغه ای از لحاظ در آمدی نخواهید داشت.

⭕️ با توجه به اینکه کانادا دارای اقتصاد متنوعی است و در بخش های مختلف ( اعم از خصوصی وعمومی ) فرصت های شغلی مناسب و متعددی وجود دارد می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب و مهاجرت باشد . در حال حاضر بیش از 18 میلیون نفر در کانادا مشغول به کار هستند. این رقم شامل کارمندان و کارفرمایان می شود. شهرهای بزرگ مانند تورنتو ،جنوب انتاریو، ونکوور ،کلگری و ادمونتون جزء شهرهای هستند که بیشترین مشاغل را دارند.

⭕️ افرادی با مهارت بالا ،تجربه کاری مناسب ،زبان انگلیسی یا فرانسوی خوب جزء اشخاصی هستند که به راحتی می توانند به گزینه مهاجرت فکر کنند ومانعی برای اقامت آنها در یک کشور دیگر نیست .

 
 
 

مزایای تولد کودک در کانادا

کودکانی که در کانادا متولد می شوند شهروند کانادا محسوب می شوند حتی اگر والدین آنها کانادایی نباشند بازهم خود کودک یک شهروند برای کانادا به حساب می آید و در طول تمام زندگی خود به طور آزادانه می تواند در این کشور حضور داشته باشد و از امکانات رفاهی و آموزشی این کشور استفاده نمایند .
ادامه مطلب >>
 

بیمه خدمات درمانی در کانادا

کانادا دارای برنامه بیمه ملی می‌باشد که بودجه آن از طریق وزارت بهداشت کانادا تامین میشود و دولت های استانی موظف به اجرا و نظارت بر بیمه درمانی هستند.در بعضی از استان ها، ساکنان دائم جدید می توانند از پوشش بیمه درمانی استان ها به محض رسیدن به آنجا بهره مند شوند.

ادامه مطلب>>

مسائل حقوقی در اجاره مسکن

در کانادا برای «اجاره واحدهای مسکونی» قانونی تحت عنوان Residential Tenancy Act وجود دارد که قانون بالادستی محسوب میشود ، در این قانون بصورت کاملا صریح و شفاف بیان شده است که در قراردادهای اجاره‌ی مسکونی هر بندی حتی اگر به توافق طرفین بوده ولی خلاف قانون فوق الذکر باشد ، عملا باطل و بلااثر است.

ادامه مطلب >>

 

نرخ بیکاری کانادا در سال 2019

کانادا در دسته ی کشورهایی که کمترین نرخ بیکاری را دارند قرار دارد . بنا بر گزارش مرکز آمار کانادا نرخ بیکاری این کشور در می ماه 2019 به 5.40 درصد رسیده است که این میزان نسبت به ماه آوریل 2019 که نرخ بیکاری 5.70 درصد بود کاهش داشته است و کمترین میزان ثبت شده از زمانی است که اطلاعات قابل مقایسه در سال 1976 در دسترس قرار گرفته است.

ادامه مطلب >>

 
وکلا و مشاوران رسمی مهاجرتی ” گروه کانادا از ایران”  به شما کمک میکنند بدون خطا فرآیند پذیرش و مهاجرت خود را طی کنید.
در شبکه های مجازی ما را دنبال کنید.

   

5/5
0

نویسنده این مطلب: Main Admin

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا