نویسنده
برنامه استانی بریتیش کلمبیا برای متقاضیان اکسپرس انتری و دراو مربوط به برنامه نیروی ماهر 276 دعوتنامه صادر کرد.
برنامه استانی بریتیش کلمبیا در 16 جون برای متقاضیان اکسپرس انتری، و گروه نیروی کار ماهر 276 دعوت نامه صادر کرده است.

استان بریتیش کلمبیا در جدیدترین پذیرشی که در روز 16 جون برگزار شد برای 276 متقاضی دعوتنامه صادر کرد تا آنها تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف این استان ارائه کنند. این دور از صدور دعوتنامه ها که توسط برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا برگزار شده تحت تاثیر اقداماتی قرار داشت که کانادا (و بریتیش کلمبیا) در راستای مبارزه با کرونا اتخاذ کرده اند و بر کسب و کار تاثیر گذاشته است.
دو زیر شاخه موجود در این دراو تحت جریان سیستم اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا شامل موارد زیر بودند:

🟦 نیروی کار ماهر، حداقل امتیاز مورد نیاز برنامه استانی 100 امتیاز
🟦 فارغ التحصیل بین المللی، حداقل امتیاز مورد نیاز به نمره استانی 103 امتیاز

این 276 متقاضی از دو مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا و Skilled Immigration انتخاب شده اند. حدنصاب امتیاز بسته به زیرمجموعه ای که متقاضیان به آن تعلق داشتند متفاوت بوده است. در مسیر مهاجرتی Skilled Immigration متقاضیان از زیرمجموعه های اسکیلد ورکر، International Graduate و مشاغل نیمه ماهر و Entry Level دعوت شدند. حداقل امتیاز متقاضیان در هر دسته به صورت زیر آمده است:
سه زیر شاخه تحت عنوان جریان Skills Immigration شامل موارد زیر وجود دارد:

🟩 نیروی کار ماهر، که نیاز به نمره استانی 100 دارد.
🟩 فارغ التحصیل بین المللی، که به نمره استانی 100 نیاز داشت. و
🟩 مشاغل نیمه ماهر و Entry Level، که به نمره استانی 80 نیاز داشت.

متقاضیان اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا در سیستم اکسپرس انتری فدرال دارای پروفایل بوده اند.
متقاضیانی که دعوتنامه دریافت کردند از روز دریافت دعوتنامه 30 روز تقویمی فرصت دارند درخواست کامل خود را جهت انتخاب شدن از طرف بریتیش کلمبیا به برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ارسال کنند. این طرح از سال 2017، تحت عنوان برنامه آزمایشی تکنولوژی جهت جذب نیروی کار در بخش فناوری استان بریتیش کلمبیا معرفی شد.
برنامه های داوطلبین استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) تحت سیستم ثبت نام مهارت های مهاجرت (SIRS) مدیریت می شوند. برای استفاده از این سیستم، داوطلبان واجد شرایط ابتدا باید ثبت نام کنند و از این طریق براساس معیارهایی از قبیل سطح تحصیلات، سابقه کار و مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی امتیاز کسب کنند.
داوطلبانی که تحت عنوان:
اکسپرس انتری استان بریتیش کلمبیا: نیروی کار ماهر
اکسپرس انتری استان بریتیش کلمبیا: فارغ التحصیلان بین المللی
می توانند 600 امتیاز اضافی را زیرنظر سیستم جامع امتیازدهی (CRS) در دراو بعدی فدرال اکسپرس انتری کسب کنند.
افراد علاقه مند به مهاجرت به کانادا از طریق BC PNP ابتدا باید مشخصات خود را به صورت آنلاین در سیستم ثبت نام (SIRS) ثبت کرده و کلیه موارد فرم را تکمیل نمایند. پس از ارزیابی پروفایل، متقاضیان بر اساس تحصیلات، سابقه کاری و سایز عوامل نمره کسب می کنند.
از این بخش CanadaVisa Skills Immigration Registration System Calculator برای پیدا کردن ظرفیت امتیازی SIRS خود دیدن فرمایید.

کانادا دارای 10 استان است که به دلیل ساختار فدرالی این کشور، هر کدام از این ایالتها برای خود قوانین پذیرش مهاجر و برنامه ریزی نیروی انسانی خاص خود را دارند. این استانها علاوه بر برنامه های اداره فدرال طبق برنامه های مصوب پارلمان کانادا برای جذب نیروی کار به صورت مستقیم نیز اقدام میکنند و در صورتی که شما شرایط برنامه های آنها را داشته باشید میتوانند برای شما دعوتنامه صادر کنند و پس از دریافت دعوتنامه استانی شما میتوانید از امتیاز آن در برنامه اکسپرس انتری استفاده کرده و دعوتنامه فدرال دریافت کنید.

سهم امتیازی که دعوتنامه استانی به پرونده شما میدهد انقدر زیاد است که هیج احتمالی برای عدم دریافت دعوتنامه فدرال پس از آن وجود ندارد.سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) شرایط امتیاز دهی شفاف و روشنی دارد.
استان بریتیش کلمبیا (BC) غربی ترین استان کشور کاناداست که مابين كوه هاي راكي و اقيانوس آرام قرار گرفته است. ونکوور بزرگترین شهر این استان ،سومین شهر بزرگ کانادا است.

برای اطلاع بیشتر از اخبار استانهای کانادا اینجا کلیک کنید