برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (AIPP)

زمان مطالعه: 8 دقیقه

🔈 گروه کانادا از ایران افتخار دارد پس از گرفتن چهار پیشنهاد شغلی (Job Offer) تحت برنامه ی جدید مهاجرت آتلانتیک (AIPP) در استان های آتلانتیک ( نوا اسکوشیا, نیوبرانزویک، پرنس ادوارد (PEI)، و نیوفاندلند و لابرادور )، برای عموم هموطنان عزیز در صورت داشتن شرایط مورد نیاز اجرا کند.

🔸تیم ما شامل 12 نفر در کانادا است که با توجه به حضور نفرات مقیم در این استان ها، خوشحالیم که تونستیم به واسطه ارتباطات موثر با اتحادیه های کاری و مجامع صنفی برای هموطنان قدم مثبتی برداشته و روند اخذ جاب افر را در برنامه مهاجرتی آتلانتیک تسهیل نماییم.

🔹لازم به ذکر است، گروهِ “کانادا از ایران” جزو اولین گروه های ایرانی است که در مورد این برنامه مهاجرتی ویژه اطلاع رسانی کرده است و پرونده های موفقی را به اجرا درآورده است.

✅ کل این فرآیند در صورت داشتن شرایط موردنیاز کمتر از یکسال به طول می انجامد و همانند دیگر برنامه های مهاجرتی این گروه، شما عزیزان در جریان روند پرونده خود خواهید بود و پله پله به همراه هم پیش می رویم و تیم ما به شما اطمینان می دهد که در مطمئن ترین و آگاه ترین حالت نسبت به شرایط اقدام به مهاجرت میکنید.

👇🏻در ادامه با توضیح این برنامه مهاجرتی و شرایط مورد نیاز بیشتر آشنا شوید.👇🏻

 
شهرها و شهرستان های استان آتلانتیک کانادا با تعداد زیادی مدرسه، نرخ پایین جرایم و فرصت های شغلی بسیار مناسب خانواده ها هستند. به علاوه، AIPPتضمین می کند که تازه واردان هنگام ورود از یک شغل و خدمات اسکان بهره مند باشند که این موضوع باعث پیشرفت سریع آنها در محیط جدیدشان می شود.

درخواست های AIPP به طور مجزا از درخواست های اکسپرس اینتری پردازش خواهد شد. در واقع، برخی از متقاضیان بالقوه که از طریق سیستم اکسپرس اینتری واجد شرایط مهاجرت به کانادا نیستند، ممکن است از طریق برنامه ی AIPP واجد شرایط باشند. زیرا، شرایط مهارت زبان در AIPP راحت تر از شرایط برنامه های تحت مدیریت اکسپرس اینتری می باشد.
🔗 مراحل و شرایط فدرال اکسپرس انتری
برنامه آزمایشی سه ساله به کارفرمایان تعیین شده محلی امکان شناسایی، استخدام و حفظ استعداد جهانی را می دهد. این برنامه همچنین اهداف پشتیبانی از رشد جمعیت ، ایجاد نیروی کار ماهر و افزایش نرخ اشتغال در منطقه را دارد.
برنامه ی جدید مهاجرت آتلانتیک (AIPP) به طور رسمی در 6 مارچ راه اندازی شد و سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC) اکنون درخواست های اقامت دائم را از طریق این برنامه ی جدید پذیرش می کند. گروهی از نیروهای متخصص و فارغ التحصیلان اکنون از طریق برنامه ی مهاجرت AIPP فرصت متفاوتی برای مهاجرت به کانادا دارند و معیارهای خاص و فرآیند سریع این برنامه باعث جذابیت و محبوبیت آن شده است.

💯 برنامه ی جدید مهاجرت آتلانتیک (AIPP) یک برنامه مهاجرتی سریع است که به کارفرمایان این چهار استان اجازه می دهد تا اتباع خارجی را برای مشاغل خود استخدام کنند. برنامه ی AIPP توسط دولت فدرال در همکاری با استان های آتلانتیک از جمله نوا اسکوشیانیوبرانزویک، پرنس ادوارد (PEI)، و نیوفاندلند و لابرادور برقرار شده است. کارفرمایان تا حد زیادی در این فرآیند درگیر هستند و همه ی متقاضیان برای اینکه واجد شرایط این برنامه شوند، به یک پیشنهاد کاری نیاز دارند متقاضیان همچنین قبل از ارائه ی یک درخواست به IRCC نیازمند تایید استانی endorsement هستند.
✅ شرایط اخذ اقامت

🔹 سطح زبان CLB 4
🔹 حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
نکته: ارزیابی اعتبار تحصیلی یا اعتبار کانادایی لازم است
🔹 حداقل یک سال سابقه کار در سمت های مدیریتی, حرفه ای یا فنی/ تجاری (کد های شغلی 0، A یا B ) و زیرگروه نیروی نیمه ماهر کد شغلی C
🔹 تمکن مالی سرپرست خانواده
نکته: البته اگر از روش مجوز کار معتبر در کانادا باشد نیازی نیست.
برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (AIPP): نحوه عملکرد آن

پیلوت مهاجرتی آتلانتیک یک برنامه کارفرما محور است که استخدام کارگران خارجی را تسهیل می کند. کلیه متقاضیان اصلی ورود به کانادا تحت برنامه آزمایشی باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای تعیین شده و یک برنامه تسویه حساب شخصی برای خود و خانواده خود داشته باشند.
🔻هنگامی که یک کارفرمای تعیین شده متقاضی مورد نظر خود را پیدا کند که نیازهای شغلی و معیارهای برنامه آنها را برآورده سازد، لازم است که کارفرما، ابتدا به آنها شغل ارائه دهد. کارفرمایان نیازی به طی مراحل دریافت ارزیابی بازار کار (LMIA) تحت این برنامه ندارند.

🔻هنگامی که متقاضی شغل را پذیرفت، کارفرمای متقاضی در مرحله بعد باید امور مربوط به فرآیند اقامت دائم متقاضی و خانواده وی را در اداره مهاجرت کانادا شروع کند. به این منظور، می بایست فرم های خاصی از طرف خود کارفرما برای اداره مهاجرت ارسال شود. (که ارسال این فرم های ذکر شده در جاب آفر اخذ شده از کارفرما تضمین شده است)
🔻کارفرمایانی که باید سریعاً جای خالی شغل خود را پر کنند، به مجوز کار موقتی دسترسی پیدا می کنند تا متقاضی و خانواده وی بتوانند در اسرع وقت به کانادا بیایند. برای به دست آوردن این مجوز کار ، کاندیدها به موارد زیر نیاز دارند:

 

✅ شرایط الزامی

🔸 مدرک تحصیلی مرتبط حداقل فوق دیپلم
🔸 حداقل یکسال سابقه کاری مرتبط با تخصص و تحصیل
🔸 مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ جنرال (سطح متوسط)
🔸 یک پیشنهاد شغلی معتبر؛

▪ برنامه ی مهاجرتی AIPP، هیچ سیستم امتیازدهی ندارد و درخواست ها را به ترتیب ورود پردازش می کند.
گروه مهاجرتی کانادا از ایران میتواند به شما در گرفتن جاب آفر کمک کند.
 

✅ برنامه ی AIPP دو زیرگروه برای نیروهای متخصص:

• برنامه ی نیروی بسیار ماهر آتلانتیک (AHSP)
• برنامه ی نیروی نیمه ماهر آتلانتیک (AISP)

و یک زیر گروه برای فارغ التحصیلان بین المللی دارد:
• برنامه ی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک (AIGP)
سابقه کار، تحصیلات و پیشنهاد شغلی مورد نیاز بستگی به این دارد که فرد به عنوان نیروی کار متقاضی شود یا به عنوان یک فارغ التحصیل دانشجویی بین المللی. سایر الزامات برای هر دو یکسان است.

✅ راه های دیگر برای مهاجرت به آتلانتیک کانادا

استانهای آتلانتیک قبلاً طی سالهای اخیر ، بطور عمده از طریق برنامه های انتخاباتی استانها (PNP) در مهاجرت فعال بوده اند. از طریق این برنامه ها ، استان ها توانسته اند از طیف گسترده ای از کارگران ماهر ، فارغ التحصیلان کانادا و مهاجران تجاری مانند کارآفرینان استقبال کنند.

از سال 2015 ، هر استان اقیانوس اطلس حداقل یک جریان PNP را مطابق با سیستم ورود فدرال اکسپرس ایجاد کرده است و به کاندیداهای موجود در صف اکسپرس انتری که واجد شرایط مهاجرت از طریق یکی از این جریانات هستند نیز می توانند درخواست خود را برای مهاجرت به استان مورد نظر ارائه دهند.

در حال حاضر ، گزینه های PNP آتلانتیک شامل موارد زیر است:

✔ برنامه اسمی نوا اسکوشیا (NSNP)
✔ برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (NBPNP)
✔ برنامه نامزدهای استانی نیوفاند لند و لابرادور (NLPNP)
✔ برنامه اسمی استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)

 

استان نیوفاندلند و لابرادور

 
استان پرنس ادوارد
 

استان نیو برانزویک

 

استان نوا اسکوشیا

 
 
 
 

اگر شما همراهان گرامی کانادا از ایران هم مایل به تحصیل در کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید،

با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما با دید بازتر و اطلاعات کامل و مطمئن پروسه مهاجرتی خود را استارت بزنید.

ما در اینستاگرام کانادا از ایران دنبال کنید.

کانال تلگرام گروه کانادا از ایران

0

نویسنده این مطلب: Saba

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا