4 استان برتر کانادا برای مهاجران جدید

زمان مطالعه: 9 دقیقه

4 استان برتر کانادا برای مهاجران جدید

سوالی که اغلب از ما پرسیده می شود این است که “بهترین استان کانادا برای مهاجران کدام استان است؟” با توجه به اینکه کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، تصمیم گیری در مورد اینکه از کجا شروع کنید می تواند بسیار دشوار باشد.

کانادا در مجموع ده استان و سه منطقه دارد که هر کدام جذابیت منحصر به فرد خود را دارند.

  • بسته به مشخصات شما، و جایی که در این فرآیند در آن هستید، یک مورد مهم ممکن است این باشد که کدام استان برنامه نامزدی مناسب برای شما دارد.
  • سایر ملاحظات ممکن است به سبک زندگی، زمینه کاری و ترجیحات آب و هوا بستگی داشته باشد.
برای کمک به شما در شروع کار، در اینجا چهار مورد از محبوب ترین استان های کانادا برای مهاجران آورده شده است:

4 استان برتر در کانادا برای مهاجران جدید

1. انتاریو

انتاریو محبوب ترین استان برای مهاجران جدید است که به کانادا می آیند. در سال 2021، انتاریو حدود نیمی از ساکنان دائمی جدید کانادا را دریافت کرد.

محبوب ترین شهر انتاریو همچنین بزرگترین شهر کانادا است. در میان تازه واردانی که استان انتاریو را به عنوان استان مقصد خود معرفی کردند، اکثریت در نظر داشتند در شهر تورنتو مستقر شوند.

تورنتو یکی از کلان‌شهری‌ترین و چندفرهنگی‌ترین شهرهای جهان است که بیش از نیمی از ساکنان آن متعلق به یک گروه اقلیت قابل مشاهده هستند.

بهترین شهرهای استان انتاریو

اتاوا دومین شهر پرطرفدار انتاریو و همچنین پایتخت کانادا است. اتاوا یکی از امن ترین شهرهای کانادا محسوب می شود. پایتخت کانادا نیز کیفیت زندگی بالا و هزینه های پایین زندگی را ارائه می دهد.

شکی نیست که زمستان های انتاریو ممکن است سرد شود. در برخی از بخش‌های انتاریو، در ماه‌های زمستان دمای زیر ۴۰ درجه سانتی‌گراد مشاهده می‌شود. زمانی که تابستان فرا می رسد، با ماه های گرم که دمای آن به بالای 30 درجه سانتی گراد می رسد، ارزش آن را دارد.

 

انتاریو دارای اقتصاد قوی است که 37 درصد از تولید ناخالص داخلی ملی را عمدتاً از طریق ترکیبی از منابع، تخصص تولید و صادرات تولید می کند. این استان همچنین محل زندگی نزدیک به 50 درصد از کل کارکنان در بخش فناوری پیشرفته، خدمات مالی و سایر صنایع دانش‌بر است.

2. بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا که در سواحل غربی کانادا واقع شده است به خاطر چشم اندازهای طبیعی زیبایش شناخته شده است. پس از انتاریو، بریتیش کلمبیا محبوب ترین استان مقصد برای مهاجران جدید در سال 2021 بود.

بریتیش کلمبیا اغلب بهترین استان کانادا برای مهاجرانی است که به دنبال ماجراجویی در فضای باز و دمای ملایم تر هستند.

محبوب ترین شهر بریتیش کلمبا ونکوور است. ونکوور که در سواحل اقیانوس آرام کانادا واقع شده است، دارای چشم اندازهای خیره کننده از اقیانوس و کوه است. ونکوور همچنین صحنه هنری پر رونقی دارد و مکان محبوبی برای فیلم‌های اصلی است.

بهترین شهرهای استان بریتیش کلمبیا

دومین شهر محبوب در بریتیش کلمبیا ویکتوریا است. ویکتوریا همچنین مرکز استان بریتیش کلمبیا است که در انتهای جنوبی جزیره ونکوور قرار دارد. سرعت آهسته، جذابیت و جغرافیای منحصربه‌فرد ویکتوریا آن را به شهری ایده‌آل برای هر علاقه‌مند به فضای باز تبدیل کرده است.

بریتیش کلمبیا یک استان عالی برای کسانی است که زمستان خود را در سمت معتدل ترجیح می دهند. مناطق ساحلی بریتیش کلمبا برخی از معتدل ترین زمستان ها را در سراسر کانادا دارند و به ندرت دمای زیر صفر می رسد. مناطق داخلی و مرکزی معمولا زمستان‌های سردتر و برفی‌تری دارند، اما تابستان‌های گرم‌تری نسبت به سواحل B.C دارند.

 

بریتیش کلمبیا اقتصاد متنوعی را ارائه می دهد که عمدتاً تحت سلطه صنایع خدماتی است. سایر صنایع اصلی در B.C. شامل کشاورزی، ساخت و ساز، فیلم و تلویزیون، جنگلداری، شیلات و آبزی پروری، فناوری پیشرفته، تولید، معدن و گردشگری است.

3. کبک

کبک سومین استان محبوب برای تازه واردانی است که به کانادا می آیند. کبک بهترین استان کانادا برای مهاجرانی است که از فعالیت های فرهنگی لذت می برند و به زبان فرانسوی علاقه دارند.

بزرگترین استان کانادا، کبک، به دلیل فرهنگ غنی، تولید شربت افرا و زبان فرانسوی مشهور است. اگرچه فرانسه زبان رسمی کبک است، اما دولت استانی حمایت ها و خدمات خاصی را برای جمعیت انگلیسی زبان ارائه می کند. در حالی که امکان گردش در کبک بدون صحبت کردن به زبان فرانسه وجود دارد، یادگیری این زبان ایده خوبی است. خوشبختانه، کبک دوره های رایگانی را برای مهاجران تازه واردی که می خواهند فرانسوی یاد بگیرند ارائه می دهد.

مشاغل پرتقاضا در کبک

مونترال پرجمعیت ترین شهر کبک و سومین شهر محبوب در میان مهاجران جدید است. مونترال به عنوان اولین شهر میزبان رویدادهای بین المللی در آمریکای شمالی، اغلب فرهنگی ترین شهر کانادا در نظر گرفته می شود. در اینجا می‌توانید از جشنواره‌های مختلف موسیقی، کمدی و فیلم در طول سال لذت ببرید.

شهر کبک دومین مقصد محبوب در میان مهاجران ساکن در این استان است. این شهر منحصر به فرد فرانسوی زبان تعادلی بین تاریخ، مدرنیته، فرهنگ و طبیعت برقرار می کند. ساکنان شهر کبک در ماه‌های سرد بیکار نمی‌مانند – این شهر مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و جاذبه‌های منحصربه‌فرد زمستانی را ارائه می‌کند، از جمله کارناوال زمستانی اصلی، ترابری در وسط شهر، یا بازدید از هتل د گلاس (هتل یخی) .

آب و هوای کبک به خاطر آب و هوای شدیدش معروف است. در حالی که در بخش‌هایی از استان، دما در ماه‌های زمستان می‌تواند کاهش یابد، ماه‌های سرد می‌تواند تا -40 درجه سانتی‌گراد کاهش یابد، ماه‌های تابستان می‌تواند دمایی تا 35 درجه سانتی‌گراد را تجربه کند.

 

اقتصاد کبک متنوع است و عمدتاً تحت سلطه بخش های تولیدی و خدماتی است. همچنین با رشد در صنایعی مانند:

  • فن آوری اطلاعات و ارتباطات؛
  • الکترونیک و اپتیک-فوتونیک;
  • علوم زیستی و فناوری های بهداشتی؛
  • غذا و تغذیه؛
  • بازی های ویدیویی و راه حل های دیجیتال؛
  • خدمات بیمه و مالی؛
  • ساختمان سبز و هوشمند؛ و
  • هوش مصنوعی

4. آلبرتا

در نهایت، چهارمین استان محبوب در میان مهاجران در سال 2021، آلبرتا بود. آلبرتا واقع در غرب کانادا، برخی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی این کشور را ارائه می دهد.

آلبرتا به خاطر ذخایر بزرگ نفت و گاز طبیعی، گاوداری، کوه‌های راکی ​​و پارک استانی دایناسورها شهرت دارد.

کلگری و ادمونتون به ترتیب چهارمین و پنجمین شهرهای محبوب کانادا در میان مهاجران هستند.

کلگری بزرگترین شهر آلبرتا از نظر جمعیت است. کلگری که در دامنه کوه های راکی ​​خیره کننده قرار دارد، برای علاقه مندان به فضای باز ایده آل است. کلگری همچنین میزبان نمایشگاه معروف Calgary Stampede & Exhibition است که یکی از بزرگ‌ترین رودئوهای فضای باز در جهان است.

کلگری بهترین شهر کانادا برای زندگی

ادمونتون پایتخت آلبرتا و دومین شهر پرجمعیت استان است. در ادمونتون، شهری که سالانه بیش از 30 جشنواره را میزبانی می کند، هیچ گاه کمبود فعالیت وجود ندارد. ادمونتون همچنین میزبان بزرگ‌ترین افلاک‌نمای کانادا است و قبلاً عنوان بزرگترین مرکز خرید جهان را به خود اختصاص داده است.

 

کلگری و ادمونتون دو شهر پرآفتاب این کشور هستند که نسبت به سایر شهرهای کانادا ساعات آفتابی بیشتری دارند.

آفتاب فراوان به آلبرتی‌ها کمک می‌کند تا زمستان‌ها را پشت سر بگذارند – بخش‌هایی از استان می‌تواند تا ۵۱- درجه سانتی‌گراد سرد شود. هنگامی که ماه های تابستان به پایان می رسد، دما به طور قابل توجهی گرم می شود، بخش هایی از استان دمایی به اندازه 35 درجه سانتیگراد را تجربه می کنند.

 

بزرگترین صنعت آلبرتا بخش نفت و گاز است و پس از آن صنایعی مانند کشاورزی، جنگلداری، آموزش، گردشگری، امور مالی و تولید قرار دارند. آلبرتا همچنین مالیات کمتری را نسبت به سایر نقاط کانادا ارائه می دهد، که آن را به بهترین استان کانادا برای مهاجرانی تبدیل می کند که به دنبال صرفه جویی در هزینه هستند.

اکنون زمان مهاجرت به کانادا است

با افزایش سن جمعیت کانادا و کاهش نرخ باروری، تقاضا برای مهاجرت زیاد است. کانادا قصد دارد طی سه سال آینده از تعداد بی سابقه ای از تازه واردان استقبال کند. با افزایش اهداف مهاجرت و فرآیندهای کارآمدتر، اکنون زمان بسیار خوبی برای مهاجرت به کانادا است.

سوالات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

در شبکه های اجتمائی به مابپیوندید
    
0

نویسنده این مطلب: Saba

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا