نویسنده
 

کار و درآمد یکی از دغدغه های اصلی مهاجران محسوب می شود . درنتیجه کسب اطلاع دقیق از بازار کار و دستمزدها می تواند در تعیین مقصدی مناسب برای مهاجرت بسیار کارساز باشد.با توجه به اینکه کشور کانادا اقتصاد پررونق و متنوعی دارد می تواند مقصد مناسبی برای مهاجران می باشد .در این کشور شغل های زیادی در بخش های خصوصی و دولتی وجود دارد که بیش از 18 میلیون نفر در آنها مشغول به کار هستند.در واقع طبق آمار بدست آمده می توان گفت که نرخ بیکاری در کشور کانادا نسبت به سایر کشورها بسیار پایین تر می باشد .قبل از ورود به کانادا:

🔹کاریابی را باید از مرحله صفر شروع کنید! یعنی قبل از ورود به کانادا. مهمترین اقداماتی که پیش از ورود به کانادا می توانید انجام دهید عبارتند از:✅ تحقیق در مورد بازار کار رشته تان در وبسایت های کاریابی
✅ تهیه رزومه مناسب بر اساس فرمت های کانادایی
✅ ساخت و تکمیل پروفایل Linkedin
✅ شرکت در کلاس ها و کارگاه های آموزشی آنلاین رایگان که با حمایت دولت کانادا برای کمک به تازه واردان برگزار می شوند (ویژه افرادی که ویزا یا نامه PPR دریافت کرده اند و هنوز وارد کانادا نشده اند)
✅ پیدا کردن کانکشن (رابطه) در بازار کار کانادا
✅ تقویت مهارت های زبانی و ارتباطی

بعد از ورود به کانادا:

🔹 بعد از ورود به کانادا استرس تمام شدن سرمایه ای که با زحمت بسیار در ایران جمع آوری نمودید و با نرخی نامنصفانه تبدیل به دلار کردید شاید تمرکز شما را بر هم بزند اما بایستی با برنامه ریزی پیش بروید. پیشنهاد ما این است که چند طرح مختلف داشته باشید و همگی را بصورت موازی پیش ببرید. مواردی که می تواند به شما کمک کند:

✅ شرکت در کلاس ها و کارگاه های آموزشی حضوری رایگان که با حمایت دولت برای افرادی که تازه وارد کانادا شده اند برگزار می شود
✅ شرکت در Job Fair ها
✅ شرکت در جلسات Networking حرفه ای
✅ شناسایی و شرکت در جلسات انجمن های حرفه ای مرتبط با رشته
✅ حضور در دوره هایی که Work Placement برای شما فراهم می کنند
✅ تلاش برای پیدا کردن کانکشن (ارتباط) از روش های مختلف
✅ پیدا کردن پوزیشن های آگهی شده و ارسال رزومه استاندارد برای آن ها
✅ شروع از کارهای جنرال در صورت لزوم
✅ انجام فعالیت های داوطلبانه
✅ تلاش، تلاش و باز هم تلاش و نا امید نشدن
⚠️ دوری از افراد منفی (بسیار مهم)
⭕️ برنامه Shaprشبکه ای است که ملاقات با افراد هم فکر را آسان نموده و می توان در اتوبوس، و یا به هنگام انتظار در صف سوپرمارکت از آن استفاده نمود. تمام کاری که می بایست انجام دهید، این است که علایق کاری خود را وارد نموده و منتظربمانید تا برنامه میان افراد موجود به جستجو بپردازد. سپس، از این بین با افرادی که مایل به ملاقات آنان هستید ارتباط برقرار کرده و پس از انتخاب فرد مورد نظر، در تاریخ و مکانی مشخص با او ملاقات نمایید.
لحظه را دریاب و همین امروز شغل رویایی خود را پیدا کن!
همین امروز Shapr را دانلود کن.
Salary Flat Icon

بالاترین درآمد در کانادا به چه میزانی است؟

از بین جمعیت ۳۴ میلیون نفری کانادا:

۸۰۰ هزار نفر، دارای درآمدی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار
۳۳۳ هزار نفر، دارای درآمد بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار دلار
و ۱۷۴ هزار نفر که ۰٫۷ درصد جمعیت را تشکیل می دهند ، بالای ۲۵۰ هزار دلار در سال درآمد دارند.

همچنین با در نظر گرفتن متوسط ۱۰ دلار برای حداقل حقوق و دستمزد در استان های مختلف، درآمد یک کارگر ساده یا کارمندان فروشگاه و رستوران ها، با ۴۰ ساعت کار در هفته ، پس از کسر مالیات، حدود  ۱۸،۰۰۰ دلار در سال می شود.

images

ساعات كاری و پرداخت اضافه‌ كار

معمولاً ساعت كاري بين 7 تا 8 ساعت در روز و 35-40 ساعت در هفته است. يك هفته كاري متداول براي كارگران صنعتي كه به‌صورت ساعتي حقوق مي‌گيرند، 40 ساعت است. در حالي كه كارمندان دفتري به طور معمول 35-5/37 ساعت در هفته كار مي‌كنند. در صورتي كه كارمندان بيش از ساعت كاري در يك هفته كار ‌كنند، براي اضافه كار خود 150 درصد از دستمزد خود را دريافت مي‌نمايند.

plane-icon--awt-travel-blue-icons--softiconsm-17

مرخصي ساليانه

تمامي كاركنان بايد حداقل درسال، دو هفته مرخصي با حقوق داشته باشند. كساني كه قبل از استفاده از مرخصي، شغل خود را ترك كنند، بايد به جاي آن مبلغي را دريافت كنند. در صورتي كه يك سال كامل در جايي مشغول به كار نباشيد، ميزان حق استفاده از مرخصي با حقوق، بر اساس ماه‌هاي اشتغال به كار، محاسبه مي‌شود.
همچنين كارمندان در 6 سال اول كار خود 4 درصد از حقوق را به‌عنوان هزينه سفر در تعطيلات دريافت مي‌كنند (اين هزينه بر اساس حقوق دريافتي سال قبل محاسبه مي‌شود) و در سال‌هاي بعد به 6 درصد افزايش مي‌يابد.